Premier liga, 9. kolo, 22.10.2017, 17:00 h
Tottenham
Tottenham 4:1 Liverpool
Liverpool

Dario Dodić • nedjelja, 22.10.2017.

Nedjeljni program devetog kola engleskog Premiershipa derbijem su začinili Tottenham i Liverpool. U prilično jednostranoj utakmici Tottenham je razbio Liverpool na Wembleyju, a porazu Redsa uvelike je kumovao katastrofalni Dejan Lovren...

Kakva utakmica na Wembleyju! Tottenham je potpuno nadigrao i razbio Liverpool i realno ga izbacio iz utrke za naslov prvaka, ako se uopće momčad Jürgena Kloppa i prije ovog dvoboja nadala da ima šanse boriti se s klubovima iz Manchestera i Londona. Danas ničime Redsi nisu pokazali da zaslužuju boriti se za titulu, Tottenham ih je u prilično jednostranoj utakmici svladao s 4:1, a da su htjeli, domaći su mogli zabiti još poneki gol.

Pobjedi Tottenhama kumovao je i danas katastrofalni Dejan Lovren, izravni krivac za prva dva gola momčadi Mauricija Pochettina.

Već u četvrtoj minuti bježi mu maestralni Harry Kane i zabija za vodstvo Tottenhama. Bio je to prvi Kaneov gol u Premiershipu na Wembleyju. Osam minuta kasnije bilo je već 2:0 za domaćine. Lovren je na centru krivo procijenio let lopte, ponovno mu bježi Kane, ovog puta poslužuje Heung-Min Sona, koji lijepo poentira za 2:0.

Tračak nade Liverpoolu probudio je Mohamed Salahu 24. minuti na sjajno dodavanje Hendersona. Iz teškog kuta zabio je "krivom", desnom nogom.

Nakon što su mu još jednom lagano pobjegli domaći nogometaši Lovren je napustio igru, Klopp ga vadi nakon samo pola sata igre. Nije ni nakon njegovog izlaska Liverpool impresionirao, Dele Alli zabija u trećoj minuti sučevog dodatka za 3:1.

U drugom se poluvremenu i Mignolet pridružio kikserima u Liverpoolovoj momčadi, slabo je istrčao nakon ubačaja s desne strane, lopta dolazi do Kanea koji zabija za konačnih 4:1. Zanimljivo je kako je Kane u čak šest utakmica od početka rujna u dresu Tottenhama zabio dva ili više golova.