Udinese
Udinese 2:6 Juventus
Juventus

Dario Dodić • nedjelja, 22.10.2017.

Nogometaši Juventusa u odličnoj su utakmici devetog kola talijanske Serie A uvjerljivo slavili u Udinama. Lijepim je golom Stipe Perica doveo Udinese u vodstvo, ali Juve je brzo preokrenuo i unatoč ranom isključenju Mandžukića uvjerljivo slavio...

Sjajnu utakmicu su u Udinama odigrali Udinese i Juventus. Aktualni prvaci na kraju su u atipičnoj utakmici za njih slavili s više nego uvjerljivih 6:2, iako se mora priznati da ih je Udinese u prvih 45 minuta poprilično namučio.

U vršku napada kod domaćina od prve je minute priliku dobio Stipe Perica, mladi hrvatski napadač odigrao je sjajnu utakmicu, koju je okrunio i lijepim pogotkom protiv Juvea. S druge strane, i Mario Mandžukić je zaigrao od prve minute, ali je na poprilično glup način napustio travnjak već u 26. minuti.

Poveo je Udinese već u osmoj minuti. Perica je dobio loptu u brzoj kontri na lijevoj strani, ispred njega je ostao samo iskusni Chiellini, mladi Hrvat ga je lijepo prošao i sigurno matirao Buffona. Dobro su u tim trenucima igrali domaći nogometaši, ali su već šest minuta kasnije kapitulirali, vrlo lijepim autogolom Samira.

U 20. minuti Juve je došao do preokreta. Danas je fantastičan i za golove raspoložen bio Khedira, za vodstvo Juventusa zabija glavom na dodavanje Cuadrada.

U teškoj se situaciji našao Juve kada je u vrlo neobičnoj situaciji Mandžo pocrvenio. Igrala se 26. minuta, upotrebljivu je loptu dobio hrvatski napadač i kad se pripremao spremiti je u mrežu sapleo ga je Adnan. Mario je pao i uhvatio se na gležanj na što ga je napao Adnan uvjeren da Hrvat simulira. Unio mu se u lice, Mario nije reagirao, no sudac Doveri odlučio je obojici dati žuti karton na što je ljutito reagirao Hrvat i zaradio i drugi žuti, odnosno crveni karton.

Prvi je to Juventusov crveni karton u Serie A nakon svibnja 2016. godine. Udinese je opasno pritiskao nakon Mandžinog isključenja, Perica je prednjačio u kreaciji situacija pred Buffonom, ali na odmor se otišlo s prednošću Juventusa.

Očekivalo se Allegrijevo zatvaranje utakmice u nastavku s obzirom na to da su prvaci imali pozitivan rezultat i igrača manje na travnjaku. No, nije stigao Juventusov strateg reagirati, a već je Danilo u 47. minuti zabio za 2:2.

Samo pet minuta trajalo je veselje domaćih navijača u Udinama jer s igračem manje Juve preko Ruganija ponovno dolazi do vodstva. U 59. minuti dvojbe oko pobjednika razriješio je Khedira drugim golom, ali niti tu nije stalo s pogocima.

Na dodavanje Higuaina Khedira dolazi do hat-tricka u 87. minuti, a Pjanić prekrasnim golom u 90. minuti zabija za konačnih 6:2 Juventusa. Prvi put nakon studenoga 2012. godine Juve je u gostujućoj utakmici u Serie A zabio šest golova.

Stipe Perica igru je napustio u 82. minuti, dok Andrija Balić nije niti ulazio u igru.