Hrvatski Telekom Prva liga, 13. kolo, 22.10.2017, 19:00 h, Rujevica, gledatelja: 3022

Branimir Korać • nedjelja, 22.10.2017.

13. kolo HT Prve lige bilo je nesretno za Riječane koji su upisali drugi prvenstveni poraz u nizu i drugi ovosezonski poraz na Rujevici. Nakon što je početkom sezone u Rijeci slavio Dinamo, sada je pobjedu odnio i Osijek i to nakon sedam godina čekanja. Osječani su slavili 2:1 preokretom i golovima Ejupija i Bočkaja...

U ponedjeljak 23. listopada bit će točno sedam godina otkako je Osijek posljednji put u prvenstvu slavio u Rijeci. Tada su Osječani na Kantridi slavili s visokih 5:1 golovima Miličevića, Smoje, Nikšića, Šorše i Škorića dok je Štrok bio jedini strijelac za Riječane.

Skoro sedam godina čekalo se na novu prvenstvenu pobjedu Osječana, upisali su još jednu u Kupu godinu dana kasnije, no u prvenstvu je trajala suša.

Ovaj put bili su bolji s 2:1, Rijeka nije uspjela ponoviti niti približno onakvu igru kakvu je prikazala u Beču protiv Austrije u Europskoj ligi, iako je imala prilika nije briljirala, bilo je dosta nervoze i krivih poteza.

Osijek je dobro stajao na travnjaku, čekao je na prilike, a kada su one došle, uspješno ih je realizirao. Prvo Eros Grezda, a zatim i Petar Bočkaj koji je krasnim pogotkom osigurao gostima tri boda.

U prvom poluvremenu pogodaka nije bilo, jaka kiša stvarala je dodatne probleme igračima, a prvi koji se ozlijedio i morao napustiti travnjak bio je prvi sudac Gabrilo kojeg je na sredini prvog poluvremena zamijenio Matoc.

Matoc je u završnici prvog dijela iziritirao Riječane nekim odlukama, a posebno žutim kartonima Mišiću i Vešoviću koji zbog toga neće moći nastupiti u sljedećem kolu u derbiju protiv Dinama u Maksimiru.

Najveću priliku u prvom dijelu propustili su domaćini kada je Gavranović bio pred Malenicom, uspio ga prebaciti, ali je lopta otišla pokraj vratnice.

U 55. minuti riječki napadač bio je uspješniji. Donio je vodstvo svojoj momčadi nakon što je Barać izgubio loptu u opasnoj zoni, uzeo ju je Pavičić i odmah proigrao napadača svoje momčadi koji pogađa iz blizine.

Međutim nije se dugo čekalo na odgovor Osječana. U 62. minuti Bočkaj je lijepo proigrao Grezdu koji se odlično snalazi u 16 metara, oslobađa se čuvara i poravnava na 1:1.

Riječani su nakon primljenog gola krenuli po novo vodstvo, međutim Malenica je bio raspoložen. U nekoliko navrata odlično je reagirao i nije dopustio pogodak. Nakon tih neiskorištenih poluprilika, stigla je kazna na drugoj strani, u 79. minuti Bočkaj sjajno izvodi slobodni udarac s 20 metara i donosi gostima preokret.

Rezultat se više nije mijenjao, Črnic je bio najbliže pogotku kada mu je Malenica obranio dosta dobar pokuša, te Osječani odnose tri boda i stvaraju veliku gužvu na ljestvici. Dok je Dinamo odmaknuo drugoplasiranoj Rijeci na šest bodova, trećeplasirani Hajduk i Osijek za Riječanima kasne samo bod. Ovaj poraz stavlja još veći imperativ na Riječane uoči dvoboja protiv Dinama.