Prva HNL juniora: Slaven Belupo vodeći, Inter osvojio bod kod Lokomotive

Sportnet • ponedjeljak, 23.10.2017.

Odigrane su utakmice osmog kola Prve HNL juniora. U šest odigranih utakmica postignuto je 20 pogodaka, od toga 3.3 po utakmici. Iz ovog kola vrijedi izdvojiti pobjede Dinama, Rijeke i Hajduka protiv Hrvatskog dragovoljca, Cibalije odnosno Osijeka te remi Lokomotive i Intera.

Dinamo je na igralištu Stjepan Spajić pobijedio Hrvatski dragovoljac 2:1. Sva tri pogotka postignuta su u prvom poluvremenu. U 13. minuti Jurica Pršir doveo je goste u vodstvo od 0:1. Dvije minute kasnije Marko Crnojević izjednačio je rezultat na 1:1. U 28. minuti Crnojević je postigao drugi pogodak na susretu, ali ovaj put u vlastitu mrežu za, pokazalo se, konačnih 1:2.

Lokomotiva i Inter su na Kajzerici odigrali neizvjestan i zanimljiv dvoboj u kojem su podijelili bodove iako su i jedni i drugi mogli pobijediti i osvojiti tri boda. U 32. minuti Jon Mersinaj doveo je domaćina u vodstvo od 1:0. U 65. minuti Filip Šamija izjednačio je rezultat na 1:1. Preokret i vodstvo gostima donio je Martin Šlogar u 89. minuti pogotkom za 1:2. Minutu kasnije novo izjednačenje, a strijelac za 2:2 bio je Arijan Ačkar. U prvoj minuti sudačke nadoknade domaći sastav došao je do preokreta i vodstva, a strijelac za 3:2 bio je Nikola Krajinović. U trećoj minuti sudačke nadoknade gosti su došli do izjednačenja i boda, a strijelac za konačnih 3:3 bio je Gojko Gadže.

Rijeka je na igralištu Robert Komen pobijedila Cibaliju 1:0 pogotkom Mateja Vuka u 43. minuti.

Osijek i Hajduk su na stadionu Gradski vrt odigrali derbi kola u kojem su Splićani pobijedili 1:0. Pogodak za tri boda postigao je Leon Kreković u 85. minuti.

Rezultati osmog kola Prve HNL juniora: Hrvatski dragovoljac – Dinamo 1:2 (Crnojević 15/Pršir 13, Crnojević 28 – ag), Sesvete – Rudeš 3:1 (Jovičević 9, 31, Saraf 22/Vidović 40), Lokomotiva – Inter Zaprešić 3:3 (Mersinaj 32, Ačkar 90, Krajinović 90+1/Šamija 65, Šlogar 89, Gadže 90+3), Rijeka – Cibalia 1:0 (Vuk 43), Istra 1961 – Slaven Belupo 1:4 (Miljanić 64/Nikšić 22, Čupić 40, Mladen 51, Mlinarić 82), Osijek – Hajduk 0:1 (Kreković 85).