Mihaela Bradovski • srijeda, 25.10.2017.

Manchester City i Arsenal nisu imali nimalo lagan posao u osmini finala Carabao Cupa, obje momčadi morale su duže od 90 minuta boriti se za prolaz...

Nakon poraza kod Huddersfielda u engleskom Premiershipu, Manchester United nije si htio dopustiti još jedan posrtaj, ovaj put u Carabao Cupu kod Swanseaja. Mourinhova momčad na kraju je odradila vrlo dobar posao i slavila s 2:0.

Čovjek odluke bio je Jesse Lingard, dvostruki strijelac u ovom dvoboju. Swansea je s druge strane samo produbio krizu, upisao je čak peti poraz u zadnjih šest utakmica. Prvi gol Lingard je postigao u 21. minuti nakon kombinacije s Rashfordom da bi drugi zabio u 59. krasnim udarcem iz prve poslije ubačaja Mattea Darmiana.

Manchester City opako se namučio za prolaz protiv člana Championshipa Wolverhamptona. Izborio ga je tek boljim izvođenjem jedanaesteraca gdje je ključnu ulogu igrao Claudio Bravo s dva obranjena pokušaja gostiju.

Inače u 120 minuta City je bio znatno bolji protivnik, očekivano je dominirao, ali njegovi napadači su se pošteno ispromašivali. Nije pomoglo što su od početka igrali Aguero, Gabriel Jesus i David Silva te kasnije ušli Sane i De Bruyne, ovo nije bila večer domaćina.

Ipak prilikom izvođenja penala domaćin je bio bolji, De Bruyne, Toure, Sane i Aguero bili su precizni, s druge strane nisu zabili N'Diaye i Coady te je City ipak izborio prolaz.

Problema je bilo i za Arsenal koji je tek u produžecima bio bolji od Norwicha. Junak Arsenala bio je mladi Edward Nketiah koji je ušao u drugom poluvremenu pa prvo u 85. minuti poravnao na 1:1, a onda i zabio u produžetku za pobjedu.

Norwich je vodio još od prvog poluvremena pogotkom Josha Murphyja, no nije izdržao iako je odigrao vrlo dobru utakmicu.

Crystal Palace je posljednjeplasirana momčad Premiershipa, a u Carabao Cupu oprostio se u osmini finala visokim 4:1 porazom od Bristol Cityja koji nastupa u Championshipu.

Hodgsonova momčad vodila je od 21. minute golom Bakaryja Saka, no vrlo brzo domaćin prisilno povlači izmjenu i ulazi Milan Đurić koji igra važnu ulogu u preokretu. Bio je strijelac jednog gola, a po još jedan dodali su Matt Taylor, Joe Bryan i Callum O'Dowda.

Bournemouth je u drugom dijelu golovima Simpsona, Wilsona i Afobea eliminirao Middlesbrough, a s identičnih 3:1 Leicester je eliminirao Leeds uz golove Iheanacha, Slimanija i Mahreza.