Hrvatska remijem sa Španjolskom zauzela prvo mjesto u skupini

Mihaela Bradovski • srijeda, 25.10.2017.

Hrvatska nogometna reprezentacija do 17 godina završila je nastup u kvalifikacijskoj skupini za Europsko prvenstvo na prvom mjestu nakon što je remizirala sa Španjolskom 1:1...

Visoka pobjeda 6:0 protiv Lihtenštajna na kraju je bila ključna i pomogla je Hrvatskoj da završi nastup u skupini ispred Španjolske. U posljednjem kolu Hrvatska i Španjolska u izravnom dvoboju odlučivali su o pobjedniku skupine, susret je okončan 1:1, a Hrvatska je zahvaljujući gol razlici 8:1 završila ispred Španjolaca koji su postigli dva gola manje.

U ovom dvoboju Španjolska je dominirala i imala više prilika, međutim realizacija nije bila dobra, postigla je samo jedan pogodak i morala se zadovoljiti bodom.

Poveli su Španjolci u 35. minuti pogotkom Touaizija Zoubdija, a Hrvatska je došla do poravnanja četiri minute kasnije iz kaznenog udarca preko Marija Vuškovića.

Hrvatska i Španjolska tako prolaze dalje u sljedeću rundu kvalifikacija gdje su već i Izrael, Češka, Finska, Island, Srbija, Grčka, Francuska, Slovenija, Bosna i Hercegovina, Slovačka, Mađarska, Nizozemska, Irska, Ukrajina, Poljska i Švedska.