Hrvatski kup, osmina finala, 25.10.2017, 14:00 h
Zagreb 0:1 Lokomotiva
Lokomotiva

Lokomotiva golom Majera preko Zagreba do četvrtfinala Kupa

Branimir Korać • srijeda, 25.10.2017.

Drugi četvrtfinalist Kupa je Lokomotiva koja je u Kranjčevićevoj igrala protiv Zagreba i svladala ga s 1:0. Jedini pogodak djelo je Lovre Majera iz 28. minute...

Nakon što je Rudeš prvi prošao u četvrtfinale Kupa, pridružila mu se i Lokomotiva. Dvoboj momčadi koje dijele stadion u Kranjčevićevoj pripao je Lokosima koji su s minimalnih 1:0 svladali Zagreb.

Bivši prvak Hrvatske danas je u jako teškoj situaciji, nije dominantan niti u Trećoj HNL, no protiv Lokosa se dobro držao te je do kraja utakmice bio u igri za prolaz. Vodila je Lokomotiva, međutim samo s jednim pogotkom razlike te se sve moglo vrlo lako promijeniti.

Zagreb je prvi mogao do vodstva nakon što je Šemper skrivio kazneni udarac već u petoj minuti, no iskupio se obranom i tako spriječio domaćina da dođe do vodstva.

Inicijativa Lokomotive naplaćena je u 28. minuti kada je momčad Marija Tokića stigla do vodstva. Dosuđen je slobodni udarac na 25 metara, odlično ga je izveo Lovro Majer te pogodio mrežu Javora.

Do kraja susreta Lokosi su imali više prilika, Radonjić je pogodio i vratnicu, međutim rezultat se više nije mijenjao.