Vodeni sportovi

Jugaši pali u drugom poluvremenu i upisali poraz na startu Lige prvake

Branimir Korać • srijeda, 25.10.2017.

Vaterpolisti Juga porazom su otvorili nastup u Ligi prvaka, gostovali su u Moskvi kod Dinama kojeg nije bilo na velikoj sceni 15 godina i izgubili 12:11...

Veliku priliku za pobjedu na startu Lige prvaka Jugaši su propustili. U Moskvi su igrali protiv Dinama, imali sve u svojim rukama nakon prvog poluvremena, ali nisu to znali iskoristiti i dozvolili su domaćinu u drugom dijelu preokret.

U drugom dijelu popustila je obrana Dubrovčana, Dinamo se posve približio i na kraju došao do punog plijena.

Pojačani Moskovljani s Pijetlovićem, Rađenom i Subotićem nisu najbolje krenuli u utakmicu, Jug je otvorio vodstvom 2:0, a domaćin je prvi pogodak postigao na isteku prve četvrtine preko Duška Pijetlovića.

Uspjeli su Rusi poravnati na 2:2, no Jug se do poluvremena ipak odvojio na plus tri, imao je i 8:5 sredinom treće dionice, ali domaćin je ipak okrenuo rezultat.

Poveo je Dinamo dvije minute prije kraja golom Latipova, no Hrvoje Benić poravnava u sljedećem napadu. 25 sekundi prije kraja Latipov novim golom donosi prednost Moskovljanima, Jug nije uspio u završnici doći barem do boda i morao se pomiriti s porazom.

Četiri gola kod Jugaša postigao je Benić, tri je dodao Viktor Rašović, dva Maro Joković, a po jedan Marko Ivanković i Luka Lončar. Tri gola kod domaćina zabio je Ivan Nagaev.