Mihaela Bradovski • srijeda, 25.10.2017.

Okončano je deseto kolo talijanske Serie A, posljednji susreti donijeli su dosta pogodaka i pobjede favorita. Među strijelcima bio je i Nikola Kalinić koji je postavio konačnih 4:1 u pobjedi Milana kod Chieva...

Jurićeva Genoa nije uspjela nakon Milana otkinuti bodove i Napoliju, na svom stadionu poražena je 3:2. Lider talijanskog prvenstva slavo je zahvaljujući Driesu Mertensu koji je postigao hat-trick. Sarrijeva momčad tako je u deset kola upisala već devet pobjeda uz samo jedan remi i s dva boda prednosti nad Interom drži vrh ljestvice.

Počelo je dobro za Genou koja je povela već u četvrtoj minuti golom Adela Taarabta, ali nakon toga gosti su pritisnuli i došli do preokreta.

Do poluvremena Napoli je došao do preokreta, a nakon što je doveo Genou u vodstvo s ta dva pogotka, Mertens je u 60. minuti zabio i treći te povisio na 3:1. Do kraja susreta Genoa je smanjila, strijelac je u 76. minuti bio Armando Izzo, no to nije bilo dovoljno a domaćin ostane neporažen. Do kraja susreta rezultat se više nije mijenjao.

Marko Rog ušao je u igru u 71. minuti umjesto Josea Callejona, a Petar Brlek kod domaćina nije dobio priliku.

Juventus je bez suspendiranog Marija Mandžukića lako izašao na kraj sa Spalom. Slavio je na svom stadionu 4:1 i tako zadržao korak s vodećim dvojcem. Torinska momčad potpuno je dominirala, bila je bolji protivnik cijelim tijekom susreta i zasluženo je slavila.

Tek nešto više od 20 minuta trebalo je Juventusu da dođe do dva pogotka prednosti. Prvo je Federico Bernardeschi krasnim golom doveo domaćina u vodstvo, a nakon toga, u 22. minuti, Paulo Dybala krasno izvedenim slobodnim udarcem podiže na 2:0.

Deset minuta prije odlaska na odmor Spal je smanjio zaostatak golom iz blizine Alberta Paloschija, no u nastavku susreta domaćin je potvrdio pobjedu golovima Higuaina i Cuadrada sredinom drugog poluvremena.

Do vrijedna tri boda u gostima došao je Lazio koji je slavio kod Bologne 2:1. U sadržajnom dvoboju Lazio je vodio na odmoru 2:0, da bi Senad Lulić autogolom na startu drugog poluvremena unio zanimljivost u dvoboj. Međutim domaćin nije uspio do kraja doći do poravnanja.

Prednost Laziju na odmoru donijeli su Milinković-Savić i Lulić, a kazneni udarac nije realizirao Immobile koji je zatresao vratnicu.

Lazio je u velikom pobjedničkom nizu, a u njega ulazi i Roma koja je povezala drugu pobjedu. Na svom stadionu ugostila je Crotone i slavila ipak neuvjerljivije nego što se očekivalo za što su zaslužni brojni promašaji domaćih napadača.

Tri boda Romi donio je Diego Perotti pogotkom iz kaznenog udarca u deset minuti kojem je prethodio pomalo neuvjerljivi prekršaj nad Kolarovim u 16 metara.

Ante Budimir kod gostiju odradio je cijelu utakmicu.

Milan je prekinuo svoj negativan i pozitivan niz Chieva slavljem u Veroni s visokih 4:1. Od prve minute u sastavu gostiju bio je Nikola Kalinić koji se i upisao među strijelce.

U završnici prvog dijela Milan je krenuo prema pobjedi, prvo je Suso zabio krasan pogodak, a zatim je njegov ubačaj u svoju mrežu ubacio Boštjan Cesar.

Odmah na startu drugog dijela Hakan Calhanoglu povećao je prednost Milana da bi Valter Birsa vratio nadu domaćinu. Međutim kratko su se igrači Chieva nadali, tri minute kasnije sjajni Suso proigrava Kalinić koji lijepo realizira situaciju jedan na jedan. Hrvatski reprezentativac igrao je do 81. minute kada ga je zamijenio Andre Silva.

Treba spomenuti i da je Milan Badelj odradio svih 90 minuta u glatkoj pobjedi Fiorentine protiv Torina 3:0, a Stipe Perica lijepo je petom asistirao Baraku kod jedinog pogotka u pobjedi Udinesea kod Sassuola 1:0. Perica je igrao do 51. minute.