Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain 3:0 Nice
Nice

Luka Medić • subota, 28.10.2017.

U prvoj utakmici 11. kola Ligue 1 PSG je ugostio Nicu i slavio s uvjerljivih 3:0…

Prošle sezone to je bila utakmica momčadi koje su se borile za drugo mjesto, a ove dosta drugačije. PSG i Nice, lani drugi i treći, a danas susret lidera i momčadi iz sredine tablice. Iako je bio bez najskupljeg nogometaša u povijesti, Neymara, PSG je bez većih problema stigao do devete pobjede u prvenstvu.

Susret nije mogao bolje početi za domaćine, PSG je poveo iz prve prave prilike na susretu, već u trećoj minuti. Di Maria je izveo slobodni udarac s lijeve strane. Lopta je išla prema prvoj vratnici gdje se nalazio Cavani. Urugvajski nogometaš u padu je glavom uputio udarac, Benitez je bio na toj lopti, ali nije ju uspio zaustaviti. Lopta je završila u mreži za rano vodstvo lidera prvenstva.

Već nekoliko minuta kasnije PSG je mogao imati 2:0, ali ovog puta u srazu Cavanija i Beniteza kao pobjednik je izašao vratar gostiju koji je obranio pokušaj Urugvajca. Nakon toga bude se i gosti, pokušao je Balotelli, no talijanski nogometaš nije bio precizan. Lopta je završila izvan okvira.

PSG je bio dominantniji tijekom cijelog susreta, a svoju dominaciju okrunio je drugim pogotkom sredinom prvog dijela. Ponovno, kao i kod prvog pogotka, Di Maria asistent, Cavani strijelac. Južnoamerička kombinacija izigrala je obranu gostiju, Di Maria je prebacio zadnji red Nice, Cavani je ušao u kazneni prostor, zaobišao Beniteza i spremio loptu u mrežu. No, usporena snimka pokazala je kako je Urugvajac bio u nedozvoljenoj poziciji. U trenutku upućivanja lopte bio je za jedan korak bliže vratima Nice od svog čuvara.

Na odmor se otišlo s prednošću domaćih od 2:0, a brzo nakon povratka s odmora PSG je postigao i treći pogodak, odnosno bolje je reći da mu ga je Nica poklonila jer je loptu u vlastitu mrežu poslao Dante. I nakon trećeg pogotka PSG nastavlja s boljom igrom, na scenu je stupio Mbappé koji je u nekoliko minuta ima dvije dobre prilike, prvi udarac završio je pored gola, a drugi na vratnici.

PSG tako je nastavio s odličnim partijama, u 11 dvoboja sakupio je 29 bodova i sada ima sedam bodova više od prvog pratitelja, no Monaco ima i utakmicu manje. Nice je ostala na 14. mjestu s deset bodova. U idućem kolu Nice dočekuje Dijon, PSG gostuje kod Angersa.