Borna Ćorić bez problema do drugog kola kvalifikacija u Parizu

Petar Jenjić • subota, 28.10.2017.

Hrvatski tenisač Borna Ćorić nije imao prevelikih problema u prvom kolu kvalifikacija za ulazak u glavni ždrijeb Mastersa u Parizu. Za sat i 19 minuta bio je bolji od domaćeg igrača Benjamina Bonzija...

Nakon što je svoj nastup u Baselu završio porazom od Marina Čilića, Borna Ćorić se okrenuo Mastersu u Parizu, gdje mora igrati kvalifikacije za ulazak u glavni ždrijeb.

Protivnik u prvom kolu bio mu je domaći igrač s pozivnicom Benjamin Bonzi protiv kojeg nije imao prevelikih problema. Hrvatski tenisač slavio je u dva seta sa 6:4, 6:3 za sat i 19 minuta igre.

U cijelom meču Ćorić je dopustio tek tri break lopte, a u trećem gemu prvog seta stigao do prvog oduzetog servisa čiju je prednost uspio sačuvati. Slično se razvijao drugi set, hrvatski tenisač napravio je break u trećem gemu i još jednom u posljednjem, devetom, iskoristivši prvu meč loptu.

Za ulazak u glavni ždrijeb igrat će protiv Rusa Evgenija Donskoja koji ga je porazio u prvom kolu Moskve 2015. godine.