Zimski sportovi

Viktoria Rebensburg do prve pobjede u novoj sezoni Svjetskog kupa

Branimir Korać • subota, 28.10.2017.

Veleslalomom skijašica otvorena je nova sezona Svjetskog kupa, a pobjedu je odnijela Njemica Viktoria Rebensburg koja je u Söldenu slavila ispred Tesse Worley...

Viktoria Rebensburg na najbolji način otvorila je novu sezonu Svjetskog kupa. U Söldenu je slavila u veleslalomu ispred Tesse Worley nakon što je prvu vožnju završila na trećem mjestu.

Rebensburg je u prvoj vožnji imala jednu pogrešku koja joj je uzela dosta vremena, no zato je u drugoj vožnji odradila odličan posao i na već načetoj stazi uspjela je otići do pobjede.

Ovo je Njemici 14. pobjeda u karijeri i 12. u veleslalomu te druga u Söldenu gdje je slavila i 2010. godine, također u veleslalomu.

Drugo mjesto zauzela je Francuskinja Tessa Worley koja je ujedno imala i drugo vrijeme druge vožnje, no na kraju je bila 14 stotinki iza Njemice.

Na pobjedničkom postolju bila je i Manuela Moelgg, Talijanka koja je imala najbolje vrijeme prve vožnje, međutim u drugoj je bila dosta sporija te se morala zadovoljiti trećim mjestom.

Inače najbrža u drugoj vožnji bila je Bernadette Schild koja je na taj način napredovala do 12. mjesta.

U utrci je nastupila i Leona Popović, no nije uspjela završiti prvu vožnju te je ostala bez plasmana.