Prva HNL juniora: Cibalia iznenadila Lokomotivu, Inter uvjerljiv protiv Hrvatskog dragovoljca

Sportnet • utorak, 31.10.2017.

Odigrane su utakmice devetog kola Prve HNL juniora. U šest odigranih utakmica postignut je 21 pogodak, od toga 3.5 po utakmici. Iz ovog kola vrijedi izdvojiti remije u dvobojima Cibalia – Lokomotiva i Slaven Belupo – Osijek te pobjede Rijeke i Istre 1961 na gostovanjima kod Hajduka odnosno Rudeša.

Cibalia i Lokomotiva su u Vinkovcima odigrali bez pogodaka i podijelili bodove. Vinkovčani mogu biti zadovoljni jer su protiv Lokosa prekinuli niz od dva poraza zaredom.

Rijeka je na Poljudu pobijedila Hajduk 3:1. U 43. minuti Leon Kreković doveo je domaćina u vodstvo od 1:0. U 61. minuti Josip Mitrović je iz kaznenog udarca izjednačio rezultat na 1:1. Minutu kasnije Dino Dukađin donio je preokret i vodstvo gostima pogotkom za 1:2. Konačnih 1:3 postavio je Milan Ristovski u 86. minuti.

Istra 1961 je na igralištu SC Rudeš pobijedila Rudeš 2:1. U 12. minuti Vice Miljanić doveo je gostujući sastav u vodstvo od 0:1. U 76. minuti Frane Vidović je s bijele točke izjednačio rezultat na 1:1. Pet minuta poslije Miljanić je postigao svoj drugi pogodak na susretu za konačnih 1:2.

Slaven Belupo i Osijek su u Cvetkovcu odigrali derbi kola u kojem su podijelili bodove. U 38. minuti Josip Sušić doveo je goste u vodstvo od 0:1. Konačnih 1:1 postavio je Zvonimir Fusić u 72. minuti.

Počela je prvenstvena stanka od dva tjedna, što znači da će se Prva HNL juniora nastaviti 18. studenoga utakmicama desetog kola. Međutim, tijekom stanke Sesvete i Rijeka odigrat će odgođenu utakmicu drugog kola koja je na rasporedu 5. studenoga.

Rezultati devetog kola Prve HNL juniora: Cibalia – Lokomotiva 0:0, Inter Zaprešić – Hrvatski dragovoljac 9:0 (Pleić 8, 59, Rešetar 17, 73, Gadže 43, 64, 89, Šamija 47, Ištuk 86), Hajduk – Rijeka 1:3 (Kreković 43/Mitrović 61 – 11m, Dukađin 62, Ristovski 86), Rudeš – Istra 1961 1:2 (Vidović 76 – 11m/Miljanić 12, 81), Dinamo – Sesvete 3:0 (Baturina 65, 85, Kapitanović 90), Slaven Belupo – Osijek 1:1 (Fusić 72/Sušić 38).