Slaba predstava Splita i visok poraz u Tivtu

Petar Jenjić • srijeda, 01.11.2017.

Košarkaši Splita u sklopu četvrtog kola Druge ABA lige upisali su drugi poraz. Žuti su na gostovanju u Tivtu poraženi od Teoda rezultatom 89:73, u utakmici u kojoj su od početka do kraja bili u zaostatku...

Četvrto kolo Druge ABA lige košarkašima Splita donijelo je gostovanje u Tivtu kod Teoda. Momčad Ivice Skelina nije odigrala utakmicu za pamćenje i upisala je poraz rezultatom 89:73.

Drugi je ovo poraz Žutih u ovom natjecanju kojim su pali na omjer 2-2. S druge strane, crnogorska momčad skočila je na omjer od tri pobjede i jednog poraza kojeg je doživjela u gostima kod Dynamica.

Domaćin je vodio od prve do posljednje minute i nijednom nije ispustio prednost. Već je nakon prve četvrtine vodio s 27:9 i ostatak igrao u sličnom ritmu. Split je polovicom treće dionice stigao na samo minus tri (54:51), no Teodo uzvraća sa šest uzastopnih poena, ubrzo se vraća na dvoznamenkastu razliku i bez problema privodi utakmicu prema kraju.

Do pobjede je crnogorsku momčad predvodio Miloš Popović s 24 poena i deset skokova, Robert Abramovič je dodao 15 koševa. Goran Filipović s 27 poena i Pavle Marčinković s 14 koševa i sedam skokova bili su najbolji u redovima Splita.