Juniorska nogometna Liga prvaka: Inter, Krasnodar i Salzburg praktički osigurali plasman u play off

Sportnet • četvrtak, 02.11.2017.

Odigrano je preostalih pet prvih utakmica drugog kola juniorske nogometne Lige prvaka. U pet odigranih utakmica postignut je 21 pogodak, od toga 4.2 po utakmici. Iz prvih utakmica vrijedi izdvojiti remije u susretima Zimbru Kišinjev – Molde i Brodarac – Saburtalo Tbilisi te pobjedu Salzburga na gostovanju kod Sparte Prag.

Zimbru Kišinjev i Molde su na stadionu Zimbrua u Kišinjevu odigrali bez pogodaka. Putnik u play – off bit će poznat u uzvratu koji je na rasporedu 22. studenoga u Moldeu.

Salzburg je na Generali Areni u Pragu pobijedio Spartu Prag 4:2. Kod Salzburga dva pogotka postigao je Alexander Schmidt, a jedan pogodak postigli su Luca Meisl i Nicolas Meister. Kod Sparte Prag jedan pogodak postigli su Richard Sedlaček i Filip Maksić.

Brodarac i Saburtalo Tbilisi su na stadionu Sportskog centra u Staroj Pazovi odigrali 1:1. U 20. minuti Srđan Kočić doveo je domaćina u vodstvo od 1:0. Konačnih 1:1 postavio je Beka Nikolashvili u 83. minuti.

Rezultati preostalih pet prvih utakmica drugog kola juniorske nogometne Lige prvaka:

Inter Milan – Esbjerg 4:1 (Pinamonti 38, Rover 42, 73, Odgaard 54 – 11m/Larsen 23)
Krasnodar – Budapest Honved 8:0 (Ignatjev 5, 22, 58, 84, Borodin 31, Sergeev 53, 56, Kurazov 86)
Zimbru Kišinjev – Molde 0:0
Sparta Prag – Salzburg 2:4 (Sedlaček 27, Maksić 90+2/Schmidt 6, 29, Meisl 51, Meister 56)
Brodarac – Saburtalo Tbilisi 1:1 (Kočić 20/Nikolashvili 83).

Pripremio: Matej Kalem