Premier liga, 11. kolo, 04.11.2017, 13:30 h
Stoke City
Stoke City 2:2 Leicester City
Leicester City

Luka Medić • subota, 04.11.2017.

Prvi dvoboj 11. kola Premiershipa odigran je u Stokeu, a domaći sastav ugostio je Leicester. Gosti su imali prednost od 1:0 i 2:1, ali domaćini su na kraju ipak stigli do boda...

Dvobojem momčadi iz sredine tablice započelo je novo kolo Premiershipa. Stoke je ugostio Leicester domaći sastav u prošlom kolu upisao je pobjedu nakon dva uzastopna poraza, dok su gosti uoči susreta imali četiri utakmice za redom u kojima nisu upisali poraz. Bolju formu ima tek Manchester City.

Nakon početnih ispitivanja snaga, prvi su zaprijetili gosti i to preko Vardyja, ali napadač gostiju nije uspio pored domaće obrane s nekoliko metara ubaciti loptu u mrežu. Domaćini su prvi put zaprijetili nakon pola sata igre, nakon solo-prodora u dobroj prilici bio je Choupo-Moting, ali pokušaj kamerunskog nogometaša s vrha kaznenog prostora obranio je Schmeichel.

Do 33. minute nije bilo pogodaka, a onda su u narednih pet minuta pala čak dva, po jedan na svakoj strani. Mahrez je izveo korner s lijeve strane, a najviši u skoku bio je Maguire koji je spustio loptu za Iborru. Španjolski nogometaš u dresu bivših prvaka nije imao previše problema, s desetak metara pucao je jako, Butland je bio nemoćan i Leicester je poveo 1:0. Nekoliko minuta kasnije Iborra je imao ponovno priliku i za drugi pogodak, ponovno su na njega zaboravili nogometaši Stokea, ali ovog puta udarac glavom završio je preko gola.

Taj promašaj gostiju već su u sljedećem napadu kaznili nogometaši Stokea koji su izjednačili rezultat. Choupo-Moting proslijedio je petom loptu koju mu je poslao Zouma na desnu stranu za Shaqirija. Švicarski reprezentativac iskoristio je prazan prostor ispred sebe, ušao u kazneni udarac i preciznim udarcem matirao Schmeichela za 1:1.

I u drugom dijelu gosti su bolje počeli, u 53. minuti u prilici je bio Mahrez, ali njegov pokušaj završio je pored gola. Kao i do tada, kako Leicester zaprijeti, Stoke uzvrati. Nakon jednog kornera odlično je glavom pucao Shawcross, ali još je bolje to obranio Schmeichel. Kao što je Stoke kaznio goste nakon promašaja u prvom dijelu tako je Leicester odmah nakon te akcije primio i drugi pogodak. Strijelac je nakon lijepe solo akcije bio Mahrez.

Nakon samo desetak minuta Stoke je ponovno uspio izjednačiti, ovog puta nakon kornera. Shaqiri je izveo udarac iz kuta, a svojim najjačim oružjem, nakon samo četiri minute u igri, pogodak je postigao Peter Crouch. U svom stilu, pobjegao je čuvaru i samo se naklonio. Schmeichel nije imao šanse, utakmica je ponovno bila na početku.

Pred sam kraj susreta Lester je postigao i treći pogodak, ali on je opravdano poništen jer se Iheanacho nalazio u zaleđu. Duboko u sudačkoj nadoknadi Stoke je imao veliku priliku, nakon kornera Zouma je pucao glavom, ali još jednom fantastičnom obranom Leicester je spasio Schmeichel.

Nakon 11 utakmica Leicester je deseti s 13 bodova, a toke je 14. s bodom manje. Slijedi pauza radi play offa za Svjetsko prvenstvo, a za dva tjedna Stoke gostuje kod Brightona, Leicester dočekuje lidera prvenstva Manchester City.