Angers
Angers 0:5 Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

Marjan Kreševac • subota, 04.11.2017.

Nakon dosta muka koje je PSG imao na posljednja tri gostovanja s kojih je donio samo pet bodova problem zvan Angers riješen je već u prvih pola sata kada je na semaforu svijetlilo 0:3 nakon pogodaka Mbappea, Rabiota i Draxlera...

Lider prvenstva PSG u sklopu 12 kola Ligue 1 otisnuo se na gostovanje u Angers u poprilično okrnjenom sastavu. Unai Emery nije mogao računati na usluge Neymara, Thiaga Motte, Angela Di Marie i Marquinhosa. No usprkos velikim problemima u igračkom kadru i činjenici da Parižani s posljednja tri gostovanja nose tek pet bodova Emery je bio uvjeren u dobar nastup svoje momčadi.

Kako su nadanja bila i više nego opravdana dokazali su njegovi igrači koji su već nakon pola sata igre imali velikih 3:0. Susret još nije ni započeo kada je domaći vratar morao po prvi puta po loptu u mrežu. Dani Alves ubacio je loptu u šesnaesterac, Kylian Mbappe našao se na pravom mjestu i nogom pogodio donji lijevi kut.

Nisu se gosti zadovoljili ranim vodstvom i dalje su prijetili i to ponajviše s desne strane napada gdje je vrlo raspoložen bio Alves. U osmoj minuti servirao je priliku Marcu Verrattiju, a tri minute kasnije Rabiotu no oba puta kao pobjednik izašao je domaći vratar. U 13. minuti Alves je odlučio okušati sreću s trećim suigračem, ovaj puta njegov ubačaj pronašao je Draxlera koji kao i Mbappe na početku ne griješi i dovodi goste u prednost od dva pogotka.

Domaći su do zraka došli tek nakon 25. minuta igre kada je Saliou Ciss okušao udarac iz daljine, ali bez dovoljno snage i preciznosti nije predstavljao preveliki izazov za gostujućeg vratara. Kako se igrači Angersa ne bi osokolili i umislili da mogu nešto ušićariti pobrinuo se u 29. minuti Edinson Cavani koji je nakon brzog kontranapada i lijepog proigravanja Mbappea poslao loptu u mrežu.

Nakon uraganskog otvaranja ušla je utakmica u mirnije vode čak su i domaći pokazali neke znakove povratka među žive, ali PSG je danas jednostavno bio na nekom nivou daleko od onoga na kojem bi momčad Angersa mogla ravnopravno ući u nadmetanje. Do posljednjeg sučevog zvižduka još su dvije lopte odsjele u domaćoj mreži i to u 59. minuti Cavanijeva i 83. Mbappeova.