Bundesliga, 11. kolo, 04.11.2017, 18:30 h
Borussia Dortmund
Borussia Dortmund 1:3 Bayern
Bayern

Luka Medić • subota, 04.11.2017.

U velikom derbiju Bundeslige Borussia je ugostila Bayern, a bavarska momčad slavila je s 3:1…

112. Der Klassiker odigran je u Dortmundu, a Bayern je stigao do 52. pobjede nad najvećim rivalima. S nova tri boda Bayern je pobjegao Borussiji na šest bodova, a uz to Borussia je pala na treće mjesto. Preskočio ju je Leipzig. Borussia je odlično ušla u sezonu, no 14. listopada dogodio se domaći poraz od Leipziga i nakon toga šest utakmica bez pobjede. Doduše slavila je Borussia u kupu 5:0 protiv Magdeburga, ali dva remija s Apoelom, kao i remi s Eintrachtom, ali i težak poraz od Hannovera i sada Bayerna pokazatelji su da to nije više ona ista Borussia s početka sezone.

Što se tiče same utakmice Bayern je već nakon prvih 45 minuta imao 2:0. U 17. minuti Thiago Alcantara u kaznenom prostoru domaćih pronašao je Jamesa. Kolumbijac je loptu proslijedio za Robbena koji s desetak metara tuče neobranjivo za 1:0

20 minuta kasnije je 2:0. Kimmich je ubacio u kazneni prostor, točno pred gol gdje se između dva čuvara nalazi Lewandowski. Poljak je maestralno petom poslao loptu u mrežu, a imao je pomoć i od Wiegla koji je u nastojanju da blokira Poljaka samo malo dodirnuo loptu.

U drugom dijelu još dva pogotka. Prvo je u 67. minuti poentirao Alaba. Još jedan prekrasan pogodak Bavaraca, Austrijanac je ubacio loptu u šesnaesterac gostiju, Lewandowski je kratak, ali putanja lopte vara vratara domaćih Burkija i završava u mreži. Naknadno se ispostavilo da nitko nije dirao loptu pa je pogodak upisan Alabi koji je samo pokušao pronaći nekoga od suigrača.

Da Borussia ipak ne završi po prvi puta u Bundesligi ove sezone utakmicu bez pogotka pobrinuo se Bartra koji je u 88. minuti postavio konačnih 1:3.

Nakon 11 kola Bayern je vodeći s 26 bodova, Borussia ima 20 i na trećem je mjestu. Nakon pauze od dva tjedna Borussia ide kod Stuttgarta, Bayern dočekuje Augsburg.