Hrvatski Telekom Prva liga, 15. kolo, 05.11.2017, 19:00 h
0:1 Dinamo
Amer Gojak 89'
Dinamo

Branimir Korać • nedjelja, 05.11.2017.

Za razliku od Hajduka, Osijeka i Rijeke koji su redom upisali poraz u 15. kolu HT Prve lige, Dinamo nije kiksao. U Koprivnici je svladao Slaven Belupo s 1:0 golom Amera Gojaka u 89. minuti...

Dinamo je odnio sva tri boda iz Koprivnice u susretu koji nije posebno zadovoljio svojom kvalitetom. Modri su do pobjede došli pogotkom u posljednjim minutama susreta, strijelac je bio Amer Gojak koji je dvije minute ranije ušao u igru te se pokazao kao pogodak Marija Cvitanovića.

Priča cijelog susreta svodila se na Dinamovu nemoć kako probiti obranu domaćina i uopće stvoriti kvalitetne prilike. S druge strane domaćin niti je posebno pokušavao, a niti je znao kako krenuti naprijed. Slaven Belupo bio je apsolutno bezopasan i koncentrirao se uglavnom na neutraliziranje Dinamovih napada i čuvanje rezultata.

U prvom poluvremenu Dinamo je imao apsolutnu premoć, ali svi pokušaji pripali su Daniju Olmu koji je dva puta opasnije zaprijetio udarcima izvana.

Loša vijest za Modre stigla je u završnici prvog dijela kada je zamjenu zatražio Hilal Soudani, čini se da je stradala stražnja loža i pitanje je koliko će ponajbolji igrač Dinama pauzirati.

U drugom dijelu nastavila se ista priča, Dinamo je imao inicijativu, Slaven Belupo se branio, no prilike su dolazile na kapaljku. Dva puta pokušao je Angelo Henriquez glavom, oba puta neprecizno, a odluka je pala u 87. minuti kada je Cvitanović odlučio poslati na teren Gojaka.

Samo dvije minute kasnije Rrahmani je dobro ubacio, Gojak se našao na pravom mjestu i glavom poslao loptu u mrežu za pobjedu Modrih.

Do kraja susreta mirno je Dinamo držao prednost i napravio novi korak prema naslovu prvaka.