Franko Škugor prošao u drugo kolo Challengera u Bratislavi

Branimir Korać • srijeda, 08.11.2017.

Vrlo dobar start turnira u Bratislavi za Franka Škugora koji je u tri seta za dva sata igre upisao pobjedu. Igrao je protiv Aldina Šetkića i svladao ga sa 6:3, 2:6, 6:3...

Aldin Šetkić prije manje od mjesec dana u Antwerpenu je svladao Nicolasa Mahuta i Bernarda Tomića, ali nakon toga ubilježio je samo jednu pobjedu (Masur) i četiri poraza.

Četvrti mu je nanio u prvom kolu Bratislave Franko Škugor koji je odigrao dobar meč i za dva sata u tri seta stigao do pobjede i mjesta u drugom kolu.

Škugor je u Bratislavi morao igrati kvalifikacije, tamo je odradio dobar posao, no u glavnom ždrijebu od svih kvalifikanata dobio je vjerojatno najtežeg protivnika, ali svejedno je slavio.

Izuzev drugog seta u kojem je pao nakon 2:2 i dotad neiskorištenih pet break lopti, dominirao je mečom. Posebno u trećem setu gdje je Šetkić poveo s 3:2 i nakon toga izgubio sva četiri naredna gema te upisao poraz.

U drugom kolu Škugor će igrati protiv pobjednika dvoboja između Martona Fucsovicsa i Tomaša Liške.