Branimir Korać • nedjelja, 12.11.2017.

Bogat program u subotu u NBA ligi gdje je odigrano čak 11 utakmica. Od hrvatskih košarkaša najzapaženiji bio je Dario Šarić u porazu Philadelphije kod Golden Statea...

Golden State Warriorsi već su zaboravili na nešto lošiji start i vratili su se u prošlosezonski ritam bilježeći pobjedu za pobjedu. Najnovija je stigla protiv Philadelphije koja ima mladu i potentnu momčad, dobro je krenula u sezonu, ali ovdje nije imala šanse. Kada su u drugom poluvremenu Warriorsi pritisnuli gas, gosti nisu imali odgovor.

U prvom poluvremenu još se igrali ravnopravno, međutim nastavak je ponudio rasplet i više nije bilo dvojbe, domaćin se odvojio i bilo je samo pitanje koliki poraz će Sixersi upisati. Završilo je 135:114.

"Znamo za što smo sposobni. Moramo se samo koncentrirati na ono što radimo i sve će biti u redu", istaknuo je Draymond Green.

Nakon što je propustio jednu utakmicu, Kevin Durant vratio se na parket i ubacio 29 poena uz pet skokova, Klay Thompson dodao je 23 poena, Stephen Curry 22 uz devet asistencija, a Green deset poena, deset skokova, sedam asistencija i pet blokada.

Kod Philadelphije JJ Redick upisao je 17 poena i šest asistencija, Timothe Luwawu-Cabarrot 15 poena, a Dario Šarić za 27 minuta 14 poena (4/7 za dva, 2/4 za tri), tri skoka i tri asistencije.

Ružan poraz upisali su Bullsi koji su gostovali kod San Antonija i izgubili s čak 133:94. Apsolutna dominacija Spursa od početka do kraja, već prvu četvrtinu dobili su s 37:15 i u nastavku susreta potpuno su razbili protivnika. Bivši igrač Bullsa Pau Gasol predvodio je Spurse s 21 poenom i deset skokova, a Dejounte Murray dodao je 17 poena i pet asistencija. Kod Chicaga po 17 poena upisali su Robin Lopez i Bobby Portis (šest skokova).

Anthony Davis i DeMarcus Cousins protiv Blakea Griffina i DeAndrea Jordana. Na kraju pobjeda Pelicansa koji su slavili 111:103. Dvojac Pelicansa bio je bolji, Cousins je ubacio 35 poena i uhvatio 15 skokova dok je Davis ubacio 25 poena, uhvatio deset skokova i podijelio šest asistencija. Na drugoj strani Griffin je bio na 26 poena i šest asistencija, Austin Rivers dodao je 19 poena, a Jordan 12 poena i 14 skokova.

Visoko je poražen Orlando u Denveru gdje su Nuggetsi slavili sa 125:107. Nije bilo nikakve neizvjesnosti, domaćin se odmah odvojio i već u prvom poluvremenu imao 27 razlike te Orlando nije mogao vratiti se u utakmicu. Odličan je bio Jamal Murray s 32 poena, Will Barton dodao je 26 poena, devet skokova i pet asistencija, a Nikola Jokić 12 poena, 17 skokova i devet asistencija. Kod Magica Marreese Speights bio je na 19 poena, po 18 su dodali Evan Fournier i Jonathon Simmons, a Mario Hezonja za pet minuta ubacio je jedan poen i promašio jednu tricu.

Čim je LeBron James dobio podršku suigrača, Cavsi su došli do pobjede. Slavili su u Dallasu 111:104, a James nije bio prema običaju najbolji strijelac momčadi, niti uzeo najviše šuteva. Susret je završio s 19 poena i 12 skokova, a istaknuo se Kevin Love s 29 poena i 15 skokova. Ante Žižić nije igrao, a Harrison Barnes s 23 poena i 12 skokova bio je prvo ime kod poraženih.

Kristaps Porzingis vratio se na parket, a Knicksi su odmah visoko slavili. Latvijac je odigrao odličnih 27 minuta u pobjedi protiv Kingsa koji su se pridružili popisu momčadi koje nisu mogle zaustaviti zvijezdu New Yorka. Susret je završio s 34 poena i pet skokova, a pomogao mu je Courtney Lee s 20 poena. Skal Labissiere s 19 poena bio je prvo ime Kingsa.

Obrambeno umijeće Grizzliesa nije bilo dovoljno noćas protiv Houstona koji je pronalazio odgovor i vrlo lako slavio. Sve je bilo poznato već nakon tri četvrtine kada je Memphis primio gotovo 100 poena i u zadnjoj dionici samo je smanjio vrlo visok zaostatak, ali nije i opasnije zaprijetio. James Harden bio je nezadrživ s 38 poena i osam asistencija, a Eric Gordon dodao je 26 poena. Kod poraženih Tyreke Evans s klupe je ubacio 22 poena.

Lonzo Ball odigrao je odličnu utakmicu, stigao do triple-doublea kao najmlađi igrač u povijesti, ali Lakersi su unatoč tome upisali poraz u Milwaukeeju. Domaćin je bio bolji 98:90, a kod gostiju Ivica Zubac nije dobio priliku. Ball je susret završio s 19 poena (7/12 iz igre), 11 skokova i 13 asistencija dok je Kyle Kuzma dodao 21 poen i 11 skokova. Kod Bucksa Giannis Antetokounmpo bio je na 33 poena i 15 skokova, a Malcolm Brogdon na 16 poena.

Vrijednu pobjedu ubilježili su Sunsi koji su svladali Minnesotu sa 118:110. Napravili su to na krilima raspoloženih TJ-a Warrena i Devina Bookera koji su ubacili po 35 poena, a kod Wolvesa Andrew Wiggins bio je na 27 poena, a Jimmy Butler na 25. Dragan Bender za 19 minuta ubacio je osam poena (2/3 za dva, 2/5 za tri).