Celje neočekivano slavilo u Kielu, PSG bolji od Veszprema, remi u Barceloni

Branimir Korać • ponedjeljak, 13.11.2017.

Okončano je sedmo kolo Lige prvaka koje je donijelo slavlje Celja i Kielcea u gostima, domaću pobjedu PSG-a u derbiju te remi u Barceloni...

Novim neočekivanim porazom rukometaši Kiela doveli su se u prilično tešku situaciju. Izravni konkurent u borbi za prolaz svladao ih je u Kielu s 29:26 i tako ih je Celje ujedno i preskočilo na ljestvici.

Nijemci su ti trebali riješiti u svoju korist, imali su prednost, ali u drugom poluvremenu Celje je odigralo sjajno, predvođeno Urbanom Lesjakom ostalo je čiste glave u završnici susreta i serijom 3:0 u zadnjih deset minuta odvojilo se i otišlo do pobjede.

Lesjak je skupio 15 obrana, Jaka Maluš osam golova, Branko Vujović pet, a Kristian Bećiri tri. Kod domaćina Niclas Ekberg postigao je šest golova, a Christian Zeitz pet.

Prvi poraz upisali su rukometaši Veszprema koji su poraženi u gostima kod PSG-a s 33:28. Vrlo dobar nastup domaćina, posebno u prvom poluvremenu gdje je Veszpremova obrana bila prespora i bez odgovora na Nikolu Karabatića i društvo. U drugom dijelu Mađari su odigrali bolje, ali PSG je uspješno zadržao prednost i otišao do pobjede.

"Ne može se reći da je to bila baš lagana pobjeda domaćina. U drugom dijelu zaigrali smo bolje, ali i dalje u globalu nismo bili na očekivanoj razini", istaknuo je nakon susreta Ljubomir Vranješ.

PSG su predvodili Nikola Karabatić s osam golova te Sander Sagosen i Edouard Kempf s po šest. Kod gostiju Kent Robin Tonnesen i Dragan Gajić zabili su po pet golova.

Svega 24 sata nakon prvenstvene pobjede u Leipzigu, RN Löwen gostovao je u Barceloni. Odradio je to gostovanje na vrlo dobar način i s njega odnio remi 26:26.

U neizvjesnom susretu u zadnjih šest minuta promašivali su i jedni i drugi, a najlošija stvar za goste u tom razdoblju je teška ozljeda Gedeona Guardiole kojem su stradali nožni zglob i koljeno.

Kod Barcelone Dika Mem zabio je čak osam golova, a kod Nijemaca Momir Rnić postigao je osam, a Andy Schmid pet golova.

Za Kielce u teškoj skupini B svaka pobjeda sada je bitna pa tako i ova protiv posljednjeplasiranog Aalborga. Poljaci su slavili u Danskoj s 34:30 i tako nastavili loš Aalborgov niz.

Michal Jurecki i Julen Aguinagalde postigli su po pet golova, Manuel Štrlek četiri, a Marko Mamić jedan. Janus Dadi Smarason s osam golova predvodio je domaćina, a Lovro Jotić dodao je jedan.

Montpellier je odnio pobjedu iz Skoplja gdje je svladao Metalurg s 27:21. Makedonce je u drugom poluvremenu limitrao na samo sedam golova i stigao do pobjede kojom osigurava prolaz dalje i matematički. Jedinu momčad Lige prvaka sa stopostotnim učinkom predvodio je Valentin Porte sa šest golova, isti broj pogodaka postigao je i Theophile Causse dok je Michael Guigou dodao pet golova. Kod domaćina po pet pogodaka upisali su Halil Jaganjac, Božo Anđelić i Žarko Peševski.