Hrvatski Telekom Prva liga, 16. kolo, 17.11.2017, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, Zagreb

Dario Dodić • petak, 17.11.2017.

Nogometaši Slaven Belupa napokon su dohvatili pobjedu u Hrvatski Telekom Prvoj ligi. Na gostovanju kod Rudeša izabranici Tomislava Ivkovića došli su do prve prvenstvene pobjede nakon 11 uzastopnih utakmica bez troboda...

Novopečeni trener Slaven Belupa Tomislav Ivković nakon remija s Hajdukom i minimalnog poraza od Dinama došao je i do prve prvenstvene pobjede. Prve Slavenove nakon 11 kola bez osvojena sva tri boda. U sklopu 16. kola HT Prve lige Slaven Belupo je na gostovanju kod Rudeša u Kranjčevićevoj slavio s 2:1.

Posljednji put su Koprivničanci u prvenstvu slast pobjede okusili na svom travnjaku protiv Cibalije. Kao i današnji susret, dvoboj protiv Vinkovčana odigran 5. kolovoza završio je 2:1.

Nije Slaven impresionirao protiv Rudeša na teškom terenu u Kranjčevićevoj, ali tri boda su tu i to je za momčad iz Koprivnice u ovim trenucima najvažnije. Nije to bila posebno lijepa utakmica, gotovo ništa nije se moglo vidjeti u prvih 40 minuta, a onda se susret iz ničega rasplamsao.

Igrala se 41. minuta kada je Nikola Katić s nekih 25 metara s lijeve strane odlučio oprobati udarac. Lopta je na putu prema golu pogodila domaćeg kapetana Mesarića, dramatično promijenila smjer i prevarila Čondrića za vodstvo gostiju. Pogodak je opravdano evidentiran kao autogol Mesarića.

Mogao je u sudačkom dodatku prvog dijela Rudeš do izjednačenja, oštru je prizemnu loptu iskosa s lijeve strane uputio Entrena, ali danas raspoloženi Mario Budimir klizećim startom ne uspijeva dohvatiti loptu već samo Katića.

Što Budimiru i Rudešu nije pošlo za rukom u završnici prvog dijela uspjelo im je na samom startu drugog poluvremena, već u 47. minuti Budimir šalje loptu iza Markovićevih leđa za izjednačenje. Veselje domaćih trajalo je tek pet minuta. Toliko je trebalo Ivanovskom da zabije za pobjedu Slavena.

Ponovno je s distance opalio Katić, lopta se odbila od jednog domaćeg braniča, Ivanovski je izbjegao zaleđe i "svijeću" iz prve lijevom nogom poslao u Rudešovu mrežu za, kako se kasnije ispostavilo, sva tri boda gostiju.

Probao je Alonso uvođenjem Havojića doći do izjednačenja i umalo pogodio. Samo dvije minute nakon ulaska u igru Havojić se našao u sjajnoj prilici koju su mu servirali Turčin i Budimir, ali loptu šalje malo pokraj lijeve vratnice Slavenovog gola.

Mogao se par minuta kasnije i Budimir ponovno upisati u strijelce kada je skrenuo udarac Segada, ali Marković uz puno muke uspijeva uhvatiti loptu. U posljednjim sekundama Barbarić je dalekometnim projektilom pokušao donijeti bod Rudešu, ali Marković je bez većih poteškoća sačuvao sva tri boda gostima.