Momčadi s vrha ljestvice bez pobjede, porazi za Dinamo II i Dugopolje

Mihaela Bradovski • subota, 18.11.2017.

U 17. kolu Druge HNL nijedna od prve četiri momčadi na ljestvici nije uspjela doći do pobjede. Remije su upisali Gorica i Sesvete, a poraženi su Dinamo II i Dugopolje...

Sesvećani nisu uspjeli zadržati pobjednički niz, ali su nastavili barem niz bez poraza. Na svom stadionu ugostili su Šibenik i očekivali sva tri boda, ali nakon vodstva 2:0 na startu drugog poluvremena, u nastavku su pali i gosti su uhvatili bod.

Samo pet minuta u drugom dijelu trebalo je domaćinu da dođe do dva gola prednosti. Prvo je Dino Kluk zabio za vodstvo u 46., a onda je u 50. minuti Dino Lihić povisio na 2:0. Lihić je na poluvremenu ušao u igru i pokazao se kao pogodak. Međutim Sesvećani nisu izdržali i već u 53. minuti Marko Brekalo smanjuje da bi isti igrač 20 minuta kasnije poravnao na konačnih 2:2.

Lučko je stiglo već do osmog remija ove sezone, a ovaj put na teškom gostovanju u Velikoj Gorici. Mogli su gosti i do sva tri boda, ali s obzirom da su igrali pola sata s igračem manje i bod će ih zadovoljiti.

Poveli su u 51. minuti preko Borne Petrovića da bi isti igrač u 60. minuti zaradio izravni crveni karton i ostavio svoju momčad s igračem manje. Gorica je nakon toga pritisnula i tek u 89. minuti preko aduta s klupe Damira Žutića stigla je do boda.

Druga momčad Hajduka pregazila je na svom travnjaku skromni Novigrad s 5:1. Bio je to lagan posao za Splićane koji su od početka bili bolji protivnik i napunili su mrežu momčadi pod vodstvom bivšeg igrača Hajduka Nine Bulea.

Već u prvom poluvremenu domaćin je stigao do vodstva 2:0 golovima Michelea Šege da bi odmah na početku drugog dijela prvo Ivan Prtajin povisio na 3:0 da bi nakon toga Marin Pilj smanjio na 3:1. Ipak u nastavku susreta Hajduk se odvaja na konačnih 5:1 uz novi gol Šege te jedan pogodak Marija Ćurića.

Solin je bio vrlo uvjerljiv protiv Hrvatskog dragovoljca i svladao ga je s 4:1. Prekinut je tako pozitivan niz Zagrepčana koji su se dobrim igrama u posljednje vrijeme uspjeli pomaknuti se s dna.

U Solinu domaćin je tek u završnici izborio pobjedu i to u konačnici visoku. Poveo je Solin u 23. minuti golom Anđela Svaline da bi Valentino Majstorović u 80. iz kaznenog udarca poravnao na 1:1. Međutim u završnici susreta domaćin s dva gola Denija Jurića te jednim Tonija Taraša odlazi do visoke pobjede.

Lider prvenstva Dinamo II poražen je na svom travnjaku od Varaždina 2:1 i to mu je već treći poraz u zadnje četiri utakmice. No kako su kiksale i ostale momčadi iz gornjeg dijela ljestvice, Modri su ostali na vrhu.

Varaždinci su do druge uzastopne pobjede došli golovima Leonarda Mesarića u 40. minuti te Darija Jerteca u 52. Jedini pogodak za domaćina zabio je Marko Stolnik.

Posljednjeplasirana Kustošija iznenadila je Dugopolje i svladala ga s 2:1. Dugopolje je moglo preskočiti i Goricu te doći do druge pozicije s utakmicom manje, međutim kiksalo je u Zagrebu.

Kustošija je povela u 29. minuti preko Tomislava Hanžeka i prednost je održavala sve do 86. minute kada Mihael Klepač poravnava na 1:1. Kratko su gosti bili u egalu, u 88. minuti Filip Soldo donio je pobjedu Kustošiji.