Luka Medić • subota, 18.11.2017.

Odigrano je šest dvoboja 12. kola Bundeslige, a najveće pobjede ostvarili su Bayern i Wolfsburg. Rebićev Eintracht odigrao je neriješeno s Kramarićevim Hoffenheimom, dok su Bayer i Leipzig također podijelili bodove...

Nogometaši Bayerna jurišaju prema obrani naslova prvaka. Bavarci su na najbolji mogući način iskoristili kikseve izravnih konkurenata, a do nova tri boda stigli su u bavarskom derbiju slavljem nad Augsburgom s uvjerljivih 3:0.

Bayern je poveo nakon pola sata igre, u kaznenom prostoru gostiju nastala je gužva, domaća obrana uspjela je nekako spriječiti prvi pokušaj domaćih, ali ne i drugi kada je Sule dodao za Vidala, a čileanski reprezentativac rasparao je mrežu gostiju s nekoliko metara. Do kraja poluvremena Bayern je postigao i drugi pogodak, Vidal je ovog puta asistent, nakon jedne kontre pronašao je Lewandowskog, a Poljak je bez većih problema svladao Hitza za povećanje prednosti. Konačnih 3:0 postavio je Lewandowski svojim drugim pogotkom na asistenciju Kimmicha odmah na početku drugog djela, u 48. minuti.

Bayern je tako stigao do devete pobjede ove sezone i s 29 bodova predvodi tablicu. Augsburg je s 16 bodova ostao deseti. U narednom kolu Bayern gostuje kod Borussije iz Mönchengladbacha, Augsburg dočekuje Wolfsburg.

Niku Kovača minute su dijelile do pobjede i skoka na četvrto mjesto tablice, ali na koncu će bivši hrvatski izbornik morati biti zadovoljan s bodom. Na gostovanju kod Hoffenheima Eintracht je vodio gotovo čitavi susret, odolijevao je napadima domaćih, koji su na kraju, u posljednjim trenucima stigli do boda. Ovaj susret obilježili su i hrvatski reprezentativci. Ante Rebić odigrao je za goste svih 90 minuta, dok je Andrej Kramarić za domaćine u igru ušao nakon sat vremena igre.

Gosti su do prednosti stigli fenomenalnim pogotkom Boatenga. Ganski nogometaš efektno je pogodio snažnim udarcem s 20-ak metara. Iako je bio na toj lopti, Baumann je nije uspio zaustaviti.

Na utakmici nije bilo previše prilika, ali vrijedi zabilježiti pokušaj Wagnera kojemu je Hradecky obranio u situaciji jedan na jedan i tako spriječio da pred sam kraj prvog dijela domaćini izjednače. U drugom dijelu priliku je imao i Ante Rebić, no njegov pokušaj obranio je Baumann. I onda kada se činilo da će Kovač i Rebić doći do velike i važne pobjede, domaćini su izjednačili i to u 92. minuti. Gnabry je sjajno ušao u kazneni prostor, povratnom loptom na nekih metara pronašao je Utha koji je preciznim udarcem svladao Hradeckog i donio svojoj momčadi vrijedan bod.

Hoffenheim je nakon 12 kola na četvrtom mjestu s 20 bodova, dok je Eintracht s dva boda manje šesti. U narednom kolu Hoffenheim gostuje kod HSV-a, Eintracht će dočekati Bayer.

A sljedeći protivnik Eintrachta, Bayer, u Leverkusenu je dočekao drugu momčad prvenstva Leipzig. Na kraju je to bila dosta čudna utakmica, prepuna spornih situacija, gosti su oba pogotka postigli iz kaznenog udarca, a domaći sastav susret je završio s igračem manje. Ali ni to nije bilo dovoljno Leipzigu da slavi protiv Bayera, susret je završio 2:2. Tina Jedvaja još uvijek nema zbog ozljede.

Gosti su do vodstva stigli u 13. minuti iz kaznenog udarca nakon što je Mehmeti na pod poslao Sabitzera. Precizan izvođač bio je Werner. Rezultat se nije mijenjao sve do pred kraj prvog dijela kada je Bayer uspio izjednačiti. Kohr je sjajno uposlio Baileya, a jamajčanski nogometaš izbjegao je zaleđe, izdržao je napad s leđa i poentirao za 1:1.

Odmah na početku drugog dijela novi jedanaesterac za goste. Henrichs je u stilu Luisa Suareza zaustavio pokušaj gostiju rukom i tako spriječio pogodak, no za to je nagrađen crvenim kartonom, a Leipzig je dobio novi kazneni udarac. Precizan izvođač za novo vodstvo bio je Forsberg.

Bayer je krenuo po bod s deset igrača i na koncu je do njega i stigao. 20-ak minuta prije kraja susreta, nakon jednog kornera, u kaznenom prostoru gostiju nastala je gužva u kojoj se najbolje snašao Volland koji je poslao loptu u mrežu za 2:2. Do kraja susreta Leipzig nije uspio iskoristiti igrača više pa je tako povećao zaostatak za Bayernom.

Leipzig je ostao na drugom mjestu s 23 boda, dok je Bayern deveti sa 17 bodova. Leipzig u narednom kolu dočekuje Werder, dok će Bayer na gostovanje na Majnu, u Frankfurt kod Eintrachta.

U preostala dva susreta Wolfsburg je na krilima Mallija srušio Freiburg s 3:1. Turski nogometaš postigao je dva pogotka, a jednog je dodao Gerhardt. Počasni pogodak za goste postigao je Kaputska, dok je Mainz pogotkom Brosinskog iz kaznenog udarca pred kraj prvog dijela s minimalnih 1:0 slavio protiv posljednje momčadi lige, Kolna.