Roma
Roma 2:1 Lazio
Lazio

Dario Dodić • subota, 18.11.2017.

Prvi od dva subotnja derbija 13. kola talijanske Serie A igran je u Rimu, Roma je na Olimpicu kao domaćin svladala Lazio s 2:1...

Odličan rimski derbi na Olimpicu po peti put u posljednjih šest prvenstvenih ogleda pripao je Romi. Di Francescov je sastav za potrebe 13. kola Serie A bio u ulozi domaćina na zajedničkom stadionu, u dobrom dijelu susreta bio je bolji od Lazija te je na kraju zasluženo došao do sva tri boda, iako je malo nedostajalo da Lazio dohvati bod.

Bolje je Derby della Capitale otvorila Roma, od prve je minute Strakosha bio na mukama, ali vratar Lazija svim se silama trudio pomoći svojoj momčadi zadržati stopostotan učinak na gostovanjima ove sezone.

Fokus Lazija na obranu kažnjen je na otvaranju drugog dijela kada se bivši igrač gostiju Aleksandar Kolarov prošetao kraj nekoliko igrača Lazija, ruši ga Bastos, a Perotti jedanaesterac pretvara u vodstvo Rome, bio je to Perottijev 19. prvenstveni gol u stotom nastupu u Serie A.

Samo nekoliko minuta kasnije "domaći" navijači dobili su novi razlog za slavlje. Najbolji pojedinac susreta, koji se uoči susreta mučio s ozljedom i bio je upitan, Radja Nainggolan, s ruba kaznenog prostora pogađa za 2:0.

Tek nakon što je primio drugi pogodak Lazio se trgnuo i zaigrao otvorenije, što je 20-ak minuta prije kraja urodilo i pogotkom. Manolas je u svom kaznenom prostoru rukom skrenuo loptu u korner, sudac Rocchi nije ga ulovio, ali VAR je, na 2:1 s bijele točke smanjuje Ciro Immobile.

Do kraja susreta trajala je opsada Rominog gola, ali Alisson nije po drugi put kapitulirao, Roma pobjedom preskače ljute gradske rivale i dolazi na samo dva boda zaostatka za vodećim Napolijem.