Hrvatski Telekom Prva liga, 16. kolo, 19.11.2017, 15:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 2106

Sportnet • nedjelja, 19.11.2017.

Na prohladnom Maksimiru, Dinamo je svladao Lokomotivu s 2:0 i nastavio suvereno koračati prema novoj tituli prvaka...

AUTOR: Jan Šneler

Iako je bilo najavljeno da neće nastupiti na današnjoj utakmici zbog ozljede, Španjolac u dresu Dinama, Olmo ipak je počeo utakmicu i upravo je on u sedmoj minuti imao prvi pokušaj koji je prošao pored lijeve stative Lokomotivinog gola. Dosta je aktivan bio Olmo na samom početku, međutim sve njegove ideje ipak nisu naišle na plodno tlo.

U 14. minuti, Stojanović loše puca no lopta se točno odbija do Henriqueza koji ipak prejako puca preko gola. Par minuta kasnije, Dinamo je postigao pogodak za vodstvo. Sosa je lijepo prošao po lijevom boku te oštro ubacio u peterac gdje je natrčao Fiolić i lagano pospremio loptu u mrežu pored nemoćnog Šempera.

Nakon postignutog gola, igra se malo smirila i na prvu sljedeću priliku trebalo se čekati do 37. minute. Ovoga puta gosti su kreirali fantastičnu priliku. Majer i Chago odigrali su dupli pas, Chago je ostao sam pred Livakovićem, ali neprecizno puca i golman Dinama lijepo brani nogom.

Do kraja prvog dijela nije bilo pretjerano puno uzbuđenja. U drugi dio utakmice Lokomotiva je dobro krenula i ponovno su gosti imali odličnu priliku. Ivanušec se lijepo oslobodio, pucao jako iskosa, međutim Livaković ponovno sjajno brani i skreće loptu u korner. Puno slabije je izgledalo drugo poluvrijeme i prilika nije bilo na pretek. Ipak, u 78. minuti Moro lijepo pronalazi Henriqueza, no pokušaj loba Čileanca ipak odlazi pored gola.

Dvije minute kasnije, nakon komešanja u šesnaestercu, sudac Strukan pokazao je drugi žuti karton Kolingeru te su gosti nastavili susret s igračem manje. Očito je taj hendikep bio prevelik te je na samom kraju utakmice, nakon lijepog dodavanja Olma, Lecjaks silovito pucao lijevom nogom i postavio konačni rezultat, 2:0 čime je Dinamo nastavio seriju pobjeda protiv Lokomotive.