Dario Dodić • nedjelja, 19.11.2017.

Zanimljivo je bilo u redovnom nedjeljnom terminu 13. kola talijanske Serie A. Sampdoria je umalo prosula vodstvo 3:0 protiv Juventusa, Ivan Strinić je skrivio jedanaesterac, Stipe Perica i Andrija Balić izgubili su sa svojim Udineseom kod kuće od Cagliarija. Belotti je promašio jedanaesterac za pobjedu Torina...

Nogometaši Sampdorije na svom su Luigi Ferrarisu još jednom dokazali koliko su opasni ove sezone, pogotovo kod kuće. U goste je stigao Juventus, ali Sampdoria je zadržala savršen niz domaćih pobjeda i nanijela prvi gostujući poraz aktualnim prvacima Italija.

Juventus je dominirao u prvom poluvremenu, gosti su imali nekoliko sjajnih prilika, među kojima se ističe i lijep pokušaj Marija Mandžukića škaricama, ali nisu uspjeli matirati Viviana.

U drugom su poluvremenu domaći nogometaši posve nadigrali Juve, koji je susret započeo bez Buffona, Dybale i Barzaglija. Allegri se kockao jer ga čeka ogled s Barcelonom u Ligi prvaka, ali kocka se nije isplatila jer je Sampa zasluženo slavila.

Poveli su domaćini u 52. minuti kada je iz teške situacije Duvan Zapata glavom matirao Szczesnyja. Teško se oteti dojmu kako je rezervni vratar Juvea mogao bolje reagirati. Kod drugog gola Szczesny nije mogao puno toga, 20-ak minuta prije kraja Torreira je krasno pogodio s ruba kaznenog prostora za 2:0.

Stadion je eruptirao kada je Ferrari osam minuta kasnije s par metara pospremio loptu u mrežu za ogromnih 3:0 Sampdorije. I Dybala i Douglas Costa dobili su priliku u drugom poluvremenu i upravo je ovaj dvojac zakuhao povratak Juventusa u igru.

Costa je iskoristio nespretnost Ivana Strinića u 90. minuti, hrvatski je reprezentativac slabo uštopao loptu i zatim umjesto lopte zakačio Costu, jedanaesterac je u pogodak pretvorio Higuain. U četvrtoj od pet minuta sučevog dodatka Costa je proigrao Dybalu, a Argentinac krasno zabio za 3:2, ali čudo se nije dogodilo, Sampdoria je ipak upisala tri boda.

I Mandžukić i Strinić odigrali su svih 90 minuta.

Priliku od prve minute u dresu Udinesea dobili su i Andrija Balić i Stipe Perica, ali njihova je momčad poražena na domaćem travnjaku od Cagliarija. Balić je odigrao vrlo dobro prvo poluvrijeme, a u nastavku ga je zamijenio Fofana nakon što je Joao Pedro zabio za vodstvo gostiju.

Perica je odigrao svih 90 minuta, imao je jednu lijepu prigodu za izjednačenje, ali Udinese do kraja nije uspio postići pogodak, Cagliari iz Udina odlazi sa sva tri boda.

I Torino i Chievo u posljednjem su kolu ubilježili remije, a s istim ishodom okončali su i današnji međusobni ogled na torinskom Olimpicu. Poveli su gosti pogotkom Hetemaja u 14. minuti, a 20 minuta kasnije izjednačenje Torinu na vrlo sličan način donosi Baselli.

Najbolji igrač domaćih, Andrea Belotti u minuti se iz junaka pretvorio u tragičara. Iznudio je 20-ak minuta prije kraja jedanaesterac, ali ga je slabo izveo, njegov je pokušaj obranio Sorrentino, ostalo je 1:1.