BSK Bijelo Brdo slavio u derbiju, Vukovar potopljen u Ždralovima

Ivan Šola • ponedjeljak, 20.11.2017.

Odigrano je 14. kolo 3.HNL Istok u kojem su baš svi domaćini ostvarili pobjede, gosti su ovome kolu postigli samo dva zgoditka, što dovoljno govori o dominaciji domaćina. Derbi kola odigran je u Bijelom Brdu gdje je domaći BSK porazio drugu momčad Osijeka, vodeća momčad prvenstva Bedem bila je uvjerljiva protiv Belišća, dok su nogometaši Slavije iskoristili kiks konkurencije i tako skočili na treće mjesto. Za iznenađenja kola pobrinuli su se nogometaši Oriolika koji su savladali Koprivnicu. Do svoje šeste prvenstvene pobjede stigli su i nogometaši Marsonije i Mladosti iz Ždralova koji su bili uvjerljivi pred svojim gledateljima.

Do šeste prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Marsonije koji su pred svojim gledateljima nastavili uspješan niz i bez većih problema porazili Bjelovar 2:0. Domaćini su stigli u vodstvo već u drugoj minuti kada je nakon prekida najviši u skoku bio Josip Balentović i glavom poslao loptu u donji desni kut gostujućeg vratara za 1:0. Do kraja poluvremena obje momčadi su imale svoje prilike za postizanjem zgoditka, ali su mreže mirovale. Marsa je do povećanja vodstva stigla odmah na početku drugog dijela kada je sretno spretno Hrvoje Mišić poslao loptu u praznu mrežu za 2:0. Do kraja utakmice rezultat se više nije mijenjao, a vrijedi istaknuti kako su nogometaši Bjelovara upisali i osmi uzastopni gostujući poraz ove sezone.

Vrlo zanimljiva i uzbudljiva utakmica odigrana je u Oriovcu gdje su nogometaši domaćeg Oriolika pred svojim gledateljima uspjeli poraziti u samoj završnici vrlo čvrste i organizirane goste iz Koprivnice. Prvo poluvrijeme pripalo je u potpunosti domaćim nogometašima koji su u prednost došli u 21.minuti kada je Matej Marušić preciznim udarcem zatresao mrežu za 1:0, te s tim rezultatom otišlo na poluvrijeme. U nastavku utakmice gledatelji su vidjeli puno uzbudljiviji i izjednačeniji susret gdje su gosti bili puno bolji i svoju nadmoć okrunili u 75.minuti kada je Leo Kovačić lijepim zgoditkom poravnao na 1:1. Kada se činilo da će utakmica završiti bez pobjednika, u jednim od zadnjih pokušaja domaćina najspretniji je ponovno bio Matej Marušić koji trese mrežu za konačan rezultat 2:1 i velika tri boda Oriovčana.

Do treće uzastopne domaće pobjede, a ukupno pete prvenstvene stigli su nogometaši Slavonije iz Požege koji su u derbiju začelja pred svojim gledateljima porazili Croatiju iz Đakova 2:0. Mreže su mirovale sve do 43.minute kada je Mislav Včelik preciznim udarcem neobranjivo poslao loptu u gostujuću mrežu za 1:0. U nastavku utakmice domaćini su bili puno bolji protivnik, a pitanje pobjednika riješili su u 65.minuti kada je Ivan Smojvir iskoristio neopreznost obrane Đakova i bez problema pospremio loptu u mrežu za konačan rezultat utakmice 2:0.

Do pete prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Međimurja koji su pred svojim gledateljima minimalnim rezultatom zasluženo porazili najugodnije iznenađenje lige, nogometaše Čepina. Već u četvrtoj minuti domaćini su mogli doći do vodstva kada je za njih dosuđen kazneni udarac, ali kapetan Ivan Režić s bijele točke pogađa stativu i ostaje 0:0. Odlučujući trenutak na utakmici dogodio se u 60.minuti kada je Mario Munivrana iskoristio neopreznost gostujuće obrane i preciznim udarcem savladao gostujućeg vratara Luku Kordića. Do kraja utakmice više nije bilo golova, pa su tako nogometaši Čepina upisali svoj peti prvenstveni poraz.

Derbi kola odigran je u Bijelom Brdu gdje su nogometaši domaćeg BSK-a s minimalnih 1:0 savladali drugu momčad Osijeka. U vrlo borbenoj i zanimljivoj utakmici odlučujući trenutak dogodio se na samom kraju prvog dijela, igrala se 45.minuta kada je jedini pogodak na utakmici postigao Luka Pačar. U nastavku utakmice gosti su bili nešto bolji protivnik i bliže poravnanju rezultata, ali je domaći vratar Nikola Ilinčić u par navrata odlično reagirao, i tako sačuvao svoju mrežu netaknutom.

Vodeća momčad prvenstva Bedem iz Ivankova nastavlja sa svojim odličnim izdanjima, te su na domaćem terenu upisali devetu prvenstvenu pobjedu savladavši posljednjeplasirano Belišće 3:0. Igrala se 24.minuta kada je Ivan Validžić doveo domaćine u vodstvo i s tom prednošću se otišlo na poluvrijeme. Pitanje pobjednika riješeno je u zadnjoj dionici utakmice, igrala se 70.minuta kada je ponajbolji domaći igrač Mate Bajić preciznim udarcem povisio prednost na 2:0, da bi samo tri minute kasnije konačan rezultat 3:0 postavio Marko Smolčić.

Uvjerljivu pobjedu upisali su i nogometaši Slavije iz Pleternice koji su na domaćem travnjaku bez većih problema porazili fenjeraša Varteksa i tako upisali sedmo prvenstveno slavlje. Gosti su se uspješno branili sve do 30.minute kada je domaćine u vodstvo doveo njihov najbolji napadač Leo Mikić, te se s minimalnih 1:0 otišlo na poluvrijeme. Igrala se 69.minuta kada je svoj drugi pogodak na utakmici postigao Leo Mikić i tako donio svojoj momčadi veliku prednost, a pitanje pobjednika riješeno je samo četiri minute kasnije kada je Josip Jakovljević povisio prednost na visokih 3:0. Do kraja utakmice gosti su uspjeli samo ublažiti poraz, igrala se 78.minuta kada je konačan rezultat utakmice 3:1 postavio Tihomir Šoštarić.

Šestu prvenstvenu pobjedu upisali su nogometaši Mladosti iz Ždralova koji su pred svojim gledateljima uvjerljivo porazili Vukovar 3:0. Tijekom svih 90.minuta domaći su nogometaši bili bolji i zasluženo stigli do sva tri boda. Mreže su mirovale sve do 47.minute kada je glavni sudac utakmice Marko Đurđek dosudio kazneni udarac za domaćine, a siguran realizator bio je Mile Sučić. Pitanje pobjednika riješeno je u razmaku od samo dvije minute kada su domaćini potpuno potopili goste. Igrala se 53.minuta kada je Matija Vrbanić bio najspretniji u petercu i povisio na 2:0, da bi samo minutu kasnije konačan rezultat utakmice postavio Tomislav Pleić.