Splitski "Studenti" slavili u derbiju i zasjeli na vrh Druge HMNL jug

Sportnet • ponedjeljak, 20.11.2017.

Ovog vikenda odigran je derbi Druge hrvatske malonogometne lige jug između AMNK Universitasa iz Splita i MNK Olmissuma iz Omiša. Dva novaka u ovom rangu najugodnija su iznenađenja sezone i uvjerljivo vodeći dvojac lige.

U pravoj sportskoj atmosferi na odlično popunjenim Gripama gledali smo uzbudljivu i do samog kraja neizvjesnu utakmicu dostojnu Prve lige. Već u drugoj minuti Ante Crnjac neometan prima loptu pred golom Olmissuma i mirno zabija u gornji lijevi kut vratara Bilandžića za vodstvo „Studenata“ 1:0. Gosti su opasniji, prijete preko Josipa Juretića dalekometnim udarcima, ali ne uspijevaju probiti čvrstu obranu domaćih i iskusnog Frana Bilića na golu. U 11. minuti izjednačenje, Mateo Kolobarić, sretno i spretno iz drugog pokušaja uspijeva savladati vratara domaćih za veliko slavlje 20-ak navijača Omiša na tribinama. Tri minute kasnije potpuni preokret na Gripama. Oštru prizemnu loptu pred gol Universitasa Crnjac nespretno skreće u vlastitu mrežu.

Do poluvremena su mreže mirovale i na odmor se odlazi s vodstvom Olmissuma 2:1. U drugom dijelu „Studenti“ izlaze furiozno i redaju prilike pred golom Omišana. U 24. minuti dosuđen je indirektan udarac za domaćine nakon kojeg Trivković rukom sprječava zgoditak, i to je kazneni udarac za domaće i crveni karton. Siguran realizator je Ante Peša. Redaju se prilike na obje strane, ali vratari Bilić i Bilandžić brane odlično i nema promjene rezultata sve do samog kraja. U 37. minuti Olmissum gubi loptu na svojoj polovici, Nikolić odlično prolazi i daje povratnu loptu za Mijića koji zakucava loptu u gol za vodstvo Universitasa 3:2 i erupciju na tribinama.

Gosti odmah kreću po izjednačenje s golmanom–igračem, ali jedine prilike do kraja imaju domaćini, čija tri dalekometna udarca na prazan gol nisu precizna.

Posljednji sučev zvižduk označio je početak velikog slavlja domaćih, kako na terenu, tako i na tribinama.

Studenti su ovom pobjedom preuzeli vrh i nakon sedam kola imaju 19 bodova, bod više od drugoplasiranog Olmissuma. Trećeplasirana Jezera imaju 13 bodova.