Verona
Verona 2:3 Bologna
Bologna

Dario Dodić • ponedjeljak, 20.11.2017.

Posljednji dvoboj 13. kola talijanske Serie A odigran je u Veroni, gdje je istoimeni domaćin u golijadi poražen od Bologne...

Zadnja utakmica 13. kola Serie A donijela je dvoboj momčadi s identično lošim rezultatima u posljednja četiri prvenstvena kola. I Verona i Bologna su u zadnja četiri susreta upisale poraze pa je današnji ogled nosio mnogo.

Momčad koja je na kraju uspjela prekinuti svoj crni niz bila je gostujućaBologna, koja je u golijadi na stadionu Marc'Antonio Bentegodi slavila s 3:2.

Bolje je od prve minute zaigrala Bologna, ali Verona je za razliku od gostiju znala iskoristiti svoje prigode pa je već u 12. minuti došla do vodstva. Fares je ubacio s lijeve strane, Mirante krivo procijenio let lopte, a Cerci glavom zabio za prekid golgeterskog posta od 11 prvenstvenih utakmica.

Veselje domaćih navijača kratko je trajalo jer već desetak minuta kasnije izjednačila je Bologna. Palacio pred domaćim kaznenim prostorom imao i više nego dovoljno vremena, na desnoj strani pronalazi usamljenog Destra koji lagano poentira za 1:1. I Destro je prekinuo neugodan niz, deset prvenstvenih utakmica nije zabio gol.

Bologna je igrala bolje, ali rezultatski je prvo poluvrijeme ipak otišlo na stranu domaćina. U 33. minuti Caceres poentira za 2:1 Verone nakon još jedne slabe reakcije Mirantea.

U nastavku je u igru kod Bologne ušao Orji Okwonkwo umjesto Destra, što se pokazalo dobrim potezom jer je upravo mladi Okwonkwo nakon lijepog ubačaja Verdija s desne strane glavom zabio za 2:2 u 74. minuti.

Samo dvije minute kasnije uslijedio je novi šok na Bentegodiju, Donsah je s više od 20 metara preciznim i snažnim udarcem pogodio donji desni kut Veroninog gola za potpuni preokret i pobjedu Bologne. Zanimljivo, Okwonkwo je u 89. minuti napustio igru te je tako postao prvi igrač u Serie A nakon 2015. godine koji je ušao kao zamjena, zabio gol i onda napustio igru.