Premier liga, 12. kolo, 20.11.2017, 21:00 h
Brighton & Hove
Brighton & Hove 2:2 Stoke City
Stoke City

Sportnet • ponedjeljak, 20.11.2017.

Dvanaesto kolo engleske Premier lige zaključili su Brighton i Stoke City. Utakmica je završila neriješenim rezultatom 2:2...

AUTOR: Jan Šneler

Kao što se moglo i očekivati, današnju utakmicu svakako ne bismo mogli okarakterizirati kao posebno lijepu. I po izjavama trenera domaćih, Chrisa Hughtona, moglo se očekivati tvrdu i čvrstu utakmicu, poglavito što je i jednima i drugima svaki bod iznimno važan. Brightonu zbog iznimno teškog rasporeda do kraja godine, a gostima zbog 15. pozicije i blizine zone za ispadanje.

Početak utakmice obilježilo je taktičko nadmudrivanje obiju strana i poneka prilika među kojima valja izdvojiti onu Shawcrossa čiji je udarac nakon kornera odlično obranio vratar domaćih. Stoke je ipak došao do vodstva u 28. minuti kada je Shaqiri uputio odličnu dubinsku loptu u šesnaesterac, obrana Brightona je ispustila iz vida Choupo-Motinga koji se dobro snašao i zabio za 1:0.

U 39. minuti, Murray je prošao Shawcrossa koji ga, pokušavajući izbiti loptu, ruši, međutim sudac se nije odlučio za kazneni udarac. Taman kad se činilo da se rezultat neće mijenjati do odmora, Propper je fantastično prošao nekoliko igrača, oštro ubacio u šesnaesterac gdje je Gross iz trka odlično pucao i donio izjednačenje domaćoj momčadi. Da tu ne stanu uzbuđenja pobrinuli su se igrači Stokea minutu kasnije. U prvoj minuti nadoknade, Fletcher je izveo korner, domaći igrači su katastrofalno reagirali te se lopta odbila do Zoume koji je vrlo lako glavom zabio za ponovno vodstvo gostiju.

U nastavku utakmice, bilo je jasno kako Brighton mora tražiti priliku za izjednačenje. Do gola su došli vrlo brzo, u 60. minuti. Opet je obrana, ovaj puta gostiju vrlo slabo reagirala, lopta je nekontrolirano kružila po šesnaestercu i došla do Izquierda koji se u datom trenutku dobro snašao i pogodio za izjednačenje. Do kraja utakmice Brighton je bio bolji, tražio je priliku za vodstvo, međutim promjene rezultata nije bilo i ostaje dojam kako je remi najpravedniji ishod.

Istaknimo još lijepu gestu domaćih navijača koji su se prisjetili tragično ubijene Jillian Howell, navijačice Brightona te joj pljeskom i pjesmom odali počast.