Velika pobjeda Nacionala u Lisabonu, Matheus srušio moćnu Dinu!

Dario Dodić • srijeda, 22.11.2017.

Aktualni prvak Hrvatske u futsalu, zagrebački Nacional, na sjajan je način otvorio nastup na turniru Elitne runde UEFA Futsal Cupa u Lisabonu. Nacional je protiv moskovske Dine slavio s 3:2...

Dina Moskva - Nacional Zagreb 2:3 (1:1)

Dina Moskva: Cajder, Krilov, Razuvanov, Razorenov, Krutji, Bojcov, Ahmadejev, Pogorelov, Starodubov, Čistopolov, Štibegov, Sitnikov, Lovič; Trener: Temur Alekberov

Nacional Zagreb: Pavlić, Matheus, Gomes, Postružin, Puertas, Vuk, Vuković, Mravunac, Pereira Junior, Soares, Matan, Pajalić, Bartoluci, Matković; Trener: Robert Grdović

Golovi: 1:0 Razuvanov 14', 1:1 Matheus 17', 1:2 Gomes 32', 2:2 Razorenov 33', 2:3 Matheus 38'
Žuti kartoni: Čistopolov 40'/-

Crveni kartoni: -/-

Bolje otvaranje lisabonskog turnira Elitne runde UEFA Futsal Cupa teško da je Robert Grdović mogao poželjeti. Njegov je Nacional u prvom kolu s 3:2 svladao ruskog doprvaka, moskovsku Dinu, i pobjedom protiv zvučnog protivnika otvorio nastup u skupini B futsalske Lige prvaka.

Iako je hrvatski prvak bolje otvorio susret, do prednosti je došla Dina. Igrala se 14. minuta kada je Razuvanov doveo Moskovljane u vodstvo. Nije vodstvo Dine dugo trajalo, najbolji pojedinac susreta, Matheus Kogikoski u 17. minuti napokon uspijeva probiti sjajnog ruskog vratara Cajdera, Nacional na odmor odlazi s neriješenim rezultatom.

U nastavku je Nacional zaigrao još bolje, ali silni udarci Grdovićevih igrača nisu uspijevali naći put iza leđa Cajdera, sve do 32. minute kada Gomes zabija za vodstvo Nacionala.

Ni Nacional nije dugo ostao u prednosti, ekspresno se pogotkom kapetana Razorenova 80-ak sekundi kasnije Rusi vraćaju u egal.

Junak hrvatskog prvaka, Matheus Kogikoski, novim je pogotkom u 38. minuti donio novo vodstvo Nacionalu. Vadili su Moskovljani vratara i pokušali do novog izjednačenja s igračem više u polju, ali obrana Zagrepčana je izdržala, Nacional veliki dvoboj s domaćinom Sportingom čeka s pobjedom na kontu.

Podsjetimo, diljem Europe igraju se četiri turnira Elitne runde i samo će pobjednici turnira na Final four UEFA Futsal Cupa. U skupini s Nacionalom uz već spomenutu Dinu nalazi se domaćin Sporting, prošlogodišnji viceprvak Europe i apsolutni favorit ove skupine, s kojim Nacional igra sutra u 21.30h. Posljednju utakmicu turnira Nacional igra u subotu s belgijskim Halle-Gooikom.