Juniorska nogometna Liga prvaka: Basel, Paris Saint-Germain, Chelsea, Sporting i Barcelona prošli dalje

Sportnet • petak, 24.11.2017.

Odigrane su utakmice petog kola juniorske nogometne Lige prvaka u skupinama od A do D. U osam odigranih utakmica postignuto je 19 pogodaka, od toga 2.4 po utakmici. Iz ovog kola vrijedi izdvojiti pobjedu Basela protiv Manchester Uniteda i remi Anderlechta protiv Bayerna.

CSKA je na stadionu Oktjabr u Moskvi pobijedio Benficu 2:0. U 72. minuti Nikita MatskaraŠvili doveo je domaćina u vodstvo od 1:0. Konačnih 2:0 postavio je Vitalij Zironkin u 85. minuti. Basel je na stadionu St. Jakob pobijedio Manchester United 2:1 i osigurao prolaz dalje. U 59. minuti Afimico Pululu doveo je domaći sastav u vodstvo od 1:0. Sedam minuta kasnije Yves Kaiser je iz kaznenog udarca povećao prednost domaćina na 2:0. Konačnih 2:1 postavio je Tyrell Warren u 70. minuti.

Paris Saint-Germain je na stadionu Georges-Lefevre u Saint-Germain-en-Layeu pobijedio Celtic 2:0 i osigurao prolaz dalje. U 78. minuti Loic Mbe Soh doveo je domaću momčad u vodstvo od 1:0. Konačnih 2:0 postavio je Yacine Adli u 86. minuti. Anderlecht i Bayern su na stadionu Van Roy u Denderleeuwu odigrali 1:1. U 50. minuti branič Anderlechta Sebastiaan Bornauw dobio je drugi žuti i isključujući crveni karton zbog prekršaja nad napadačem Bayerna Manuelom Wintzheimerom. Tri minute poslije Wintzheimer je s bijele točke doveo goste u vodstvo od 0:1. Konačnih 1:1 postavio je Nelson Azevedo-Janelas u 83. minuti također s bijele točke. Marin Pudić nije igrao za Bayern.

Chelsea je u Bakuu pobijedio Karabah 3:1 i praktički osigurao plasman u osminu finala. U 50. minuti Jaroslav Deda doveo je domaćina u vodstvo od 1:0. U 61. minuti Martell Taylor-Crossdale je iz kaznenog udarca izjednačio rezultat na 1:1. Preokret i vodstvo gostima donio je Charlie Brown u 70. minuti pogotkom za 1:2. Konačnih 1:3 postavio je George McEachran u 76. minuti. Atletico Madrid je na Ciudad Deportiva Cerro Del Espino u Majadahondi pobijedio Romu 2:1. U 15. minuti Giovanni Navarro doveo je domaćina u vodstvo od 1:0. U 70. minuti Navarro je postigao svoj drugi pogodak na utakmici za povećanje prednosti domaćeg sastava na 2:0. Četiri minute kasnije Riccardo Cappa postavio je konačnih 2:1.

Sporting i Olympiakos su na stadionu Aurelio Pereira u Alcocheteu odigrali 1:1. U 27. minuti Pedro Ferreira doveo je domaći sastav u vodstvo od 1:0. Dvije minute poslije Alexandros Voilis izjednačio je rezultat na 1:1, što je bio konačan ishod susreta. U 43. minuti Elves Baldé promašio je s bijele točke. Sporting je osigurao plasman u play – off. Barcelona je na trening – igralištu u Torinu s dva igrača više pobijedila Juventus 1:0 i osigurala plasman u osminu finala. Pogodak za tri boda postigao je Ricard Puig u 50. minuti. U 84. minuti branič Juventusa Cendrim Kameraj dobio je drugi žuti i isključujući crveni karton zbog prekršaja nad napadačem Barcelone Javierom Delgadom Saveriom, a u trećoj minuti sudačke nadoknade napadač Juventusa Giuseppe Montaperto dobio je izravni crveni karton zbog prekršaja nad braničem Barcelone Juanom Mirandom. Sandro Kulenović nije igrao za Juventus.

Rezultati petog kola juniorske nogometne Lige prvaka:
Skupina A: CSKA Moskva – Benfica 2:0 (Matskharašvili 72, Zironkin 85), Basel – Manchester United 2:1 (Pululu 59, Kaiser 66 – 11m/Warren 70).

Poredak:
1. Basel 10
2. Man. United 8
3. Benfica 6
4. CSKA M. 3
Skupina B: PSG – Celtic 2:0 (Mbe Soh 78, Adli 86), Anderlecht – Bayern München 1:1 (Azevedo-Janelas 83 – 11m/Wintzheimer 53 – 11m).

Poredak:
1. Bayern M. 11
2. PSG 10
3. Anderlecht 4
4. Celtic 3
Skupina C: Karabah – Chelsea 1:3 (Deda 50/Taylor-Crossdale 61 – 11m, Brown 70, McEachran 76), Atletico Madrid – Roma 2:1 (Navarro 15, 70/Cappa 74).

Poredak:
1. Chelsea 12
2. Atletico M 9
3. Roma 6
4. Karabah 3
Skupina D: Sporting – Olympiakos 1:1 (Pedro Ferreira 27/Voilis 29), Juventus – Barcelona 0:1 (Ricard Puig 50).