Hrvatski Telekom Prva liga, 17. kolo, 24.11.2017, 18:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić
Suci: Tihomir Pejin, Goran Pataki, Tomislav Keglević Četvrti sudac: Zdenko Lovrić
Inter-Zaprešić
Tomislav Mazalović 58' (11m)
1:1(0:0) Lokomotiva
Ivan Šunjić 53'
Lokomotiva

Dario Dodić • petak, 24.11.2017.

17. kolo Hrvatski Telekom Prve lige u Zaprešiću su otvorili Inter i Lokomotiva. Nakon prilično slabih 45 minuta utakmica se rasplamsala u nastavku, svaka je momčad postigla po jedan gol i osvojila po bod...

Lovre Čirjak
55'
22
Regan Obeng
82'
9
Vlatko Blažević
87'
Samir Toplak
31
(do 46')
15
(do 62')

Mario Tokić

Nogometaši zaprešićkog Intera nastavili su sjajan prvenstveni niz bez poraza. Danas su ugostili momčad Lokomotive i remijem došli do šeste uzastopne utakmice u kojoj ne znaju za poraz u Hrvatski Telekom Prvoj ligi. Bila je to utakmica dvaju različitih poluvremena, dok je prvo bilo za zaborav, u drugom su prštale prigode s obje strane.

Na kraju 1:1 možemo smatrati realnim ishodom, iako je Lokomotiva možda imala više konkretniji prigoda. Zanimljivo je kako Inter više od godinu dana nije postigao pogodak protiv Lokosa, prekid tog posta osigurao je Tomislav Mazalović.

Ofenzivno su oba sastava krenula u dvoboj, ali nakon što je Andrić poslije kombinacije sa Šarićem loptu poslao kraj desne vratnice Lokomotivinog gola, a s druge strane snalažljivi Santini prsima obranio nezgodan pokušaj Majera, tempo je naglo pao i do isteka 45. minute nismo previše toga vidjeli.

Nastavak susreta donio je potpuno drugačiju igru. Nizali su prigode i domaći i gosti, prvi je iz teškog kuta nakon lijepog prodora priprijetio Musa, ali loptu netko iz obrane Intera skreće loptu u korner. Lokomotivin pritisak urodio je plodom u 53. minuti, iako se mora priznati kako su nesmotreni domaći braniči pomogli Šunjiću slabim reakcijama. S desne je strane ubacio Barić, nitko nije očistio loptu koja na kraju dolazi do Šunjića na 16 metara od gola, mladi hrvatski reprezentativac se u primanju rješava jednog igrača i lijevom nogom pogađa za 1:0 gostiju.

Dvije minute kasnije domaći su nogometaši tražili jedanaesterac tvrdeći kako je Maksim Oluić igrao rukom prilikom jedne obrambene intervencije, ali sudac Pejin procijenio je kako je branič Lokosa loptu izbacio prsima. Dvije minute kasnije Oluić ponovno loše reagira, opet je išao prsima čistiti loptu koju bi bolje bilo izbaciti nogom, ovog je puta nedvojbeno loptu dirao rukom i Pejin je pokazao na bijelu točku. Siguran je s 11 metara bio Mazalović, Inter je poravnao.

Potpuno se otvorila utakmica, nijedna momčad nije bila previše zadovoljna bodom i krenuli su i jedni i drugi po pobjedu. U prilikama je prednjačila Lokomotiva, prijetili su Šunjić, Majer nakon sjajnog prodora, ponovno Majer na dodavanje Radonjića, ali Santini je bio na visini zadatka. Vratar domaćih ništa nije mogao u 71. minuti, ali pomogao mu je okvir gola, nakon Majerovog ubačaja Burić pogađa gredu.

Priprijetio je još jednom Majer u završnici, ali danas nije uspio nadmudriti Santinija, susret je završio bez pobjednika.