Premier liga, 13. kolo, 24.11.2017, 21:00 h
West Ham
West Ham 1:1 Leicester City
Leicester City

Dario Dodić • petak, 24.11.2017.

Nogometaši West Ham Uniteda na Olimpijskom su stadionu u Londonu protiv Leicestera otvorili 13. kolo Premiershipa. Niti u drugoj utakmici na klupi Čekićara David Moyes nije došao do pobjede, susret je završio 1:1...

Iako je jasno kako pod Slavenom Bilićem West Ham posljednjih mjeseci nije izgledao dobro, pitanje je je li uprava londonskog kluba pogodila s njegovom zamjenom, Davidom Moyesom. Bivši trener Manchester Uniteda na klupi je Čekićara debitirao porazom kod Watforda, a večeras je njegov sastav na domaćem terenu remizirao s Leicesterom.

Bila je to Moyesova 11. domaća prvenstvena utakmica u Premiershipu u 2017. godini i 11. u kojoj njegov tim nije pobijedio. Već je studeni, a Moyes sa svojim klubovima kod kuće još ne zna za pobjedu. Ovim je neslavnim učinkom izjednačio rekord Micka McCarthyja iz 2005. godine. Mogao bi Moyes i ostati usamljen na vrhu jer West Ham sljedeću domaću utakmicu igra u 16. kolu protiv aktualnog prvaka Chelseaja.

Nisu se prilikama i lijepom igrom iskazali nogometaši obje momčadi večeras, ali ako treba pohvaliti, onda su zaslužili pohvale za prvih 45 minuta kada se većina zanimljivoga u susretu i dogodila.

Poveli su gosti vrlo rano, već u osmoj minuti Marc Albrighton poentira nakon što je s lijeve strane prizemnu loptu u srce kaznenog prostora West Hama kroz šumu nogu poslao Vardy. Uvijek je Albrighton raspoložen protiv Čekićara, u šest premierligaških nastupa protiv West Hama sudjelovao je kod pet golova.

Dobro je stajao Leicester i malo je nedostajalo da Vardy nešto kasnije udvostruči vodstvo gostiju. Dobro se izbacio na desnu stranu, gađao je desni kut West Hamovog gola, ali nije pogodio.

Domaći su prerano počeli razmišljati o predahu pa je uslijedila kazna. U 45. minuti Lanzini izvodi korner s lijeve strane, a Kouyate glavom zabija za 1:1. Leicester je, uz Watford, primio najviše golova nakon kornera u ovoj sezoni, čak šest.

Drugih 45 minuta najbolje bi bilo izbrisati iz pamćenja, nije se previše toga dogodilo, tek je Ayew u završnici mogao donijeti pobjedu domaćima. Lijepo je škaricama pucao, ali malo preko gola.