Sportnet • subota, 25.11.2017.

U 13. kolu engleske Premierlige, najveće iznenađenje priredio je West Bromwich Albion koji je remizirao 1:1 u gostima kod Tottenhama...

AUTOR: Jan Šneler

Iako je momčad Mauricea Pellegrina ušla u današnji susret kao neprikosnoveni favorit, već u četvrtoj minuti gosti su iznenadili Tottenham. Zaspala je obrana Spursa, Rondon je odlično istrčao kontru i lijepim šutem zabio pored nemoćnog Llorisa. Šokiranom Tottenhamu nije trebalo dugo da kreira odličnu šansu. U 15. minuti Winks je dobro pucao, ali njegov udarac nije bio dovoljno precizan.

Kako je vrijeme odmicalo, Tottenham je sve više napadao, ali ipak West Bromwich se dobro držao. Ipak gosti nisu uspjeli izdržati nalet Tottenhamovih najjačih karika. Alli je u 74. minuti oštro ubacio u šesnaesterac, obrana gostiju je zaboravila na Kanea koji ovakve šanse ne promašuje. Imao je Tottenham još prilika do kraja utakmice, međutim rezultat se nije mijenjao i gosti mogu biti zadovoljni konačnim rezultatom i osvojenim bodom.

Manchester United ugostio je Brighton koji je svakako jedno od najugodnijih iznenađenja ove sezone. Gosti vrlo dobro igraju i bilo je jasno kako Mourinhova momčad neće lako doći do tri boda. Prvo poluvrijeme završilo je dominacijom Uniteda, ali bez pogodaka.

U nastavku, Manchester je došao do vodstva na vrlo sretan način. U 66. minuti Ashley Young je silovito pucao s vrha šesnaesterca, loptu je pokušao blokirati Dunk od kojega se ona odbila visoko u zrak i preletjela preko golmana Brightona. Brojnim zamjenama, igra se primirila, United je vrlo dobro kontrolirao igru i u konačnici došao do nove pobjede.

U utakmici na sjeveru Engleske, Newcastle je teško poražen od Watforda. Gosti su došli do vodstva u 19. minuti nakon školsko odigrane akcije. Zeegelaar je lijepo prošao po strani, uputio nisku loptu u šesnaesterac gdje ju je dočekao Hughes i lagano ju plasirao u donji desni kut gola domaćih. Newcastle je u narednom razdoblju pokušavao ponajprije preko Joselua doći do izjednačenja, no uspjeha nije bilo.

Taman kada su igrači već čekali posljednji zvižduk i odlazak na odmor, doslovno desetak sekundi do kraja poluvremena, Watford je iznimno sretno došao do novog pogotka. Zeegelaar je ubacio iskosa, lopta ne bi ugrožavala gol Newcastlea, međutim pogodila je nesretnog Yedlina i ušla u mrežu. U nastavku, gosti su riješili utakmicu već u 62. minuti kada je Gray iskoristio nepažnju obrane i s par metara zakucao loptu u mrežu.

Iako su i dalje posljednji na ljestvici, Crystal Palace posljednjih nekoliko kola ipak pokazuje znakove života. Danas su ostvarili drugu pobjedu ove sezone protiv Stoke Citya. Kao što se moglo i očekivati, utakmica je bila vrlo izjednačena i tvrda. Prvi pogodak dogodio se tek u 53. minuti kada je Shaqiri prošao sam do šesnaesterca prelijepim udarcem matirao Hennesseya. Domaći nisu dugo čekali na izjednačenje te se tri minute kasnije Loftus-Cheek odlično snašao u šesnaestercu nakon što je ubačaj Townsenda prošao sve igrače.

Bilo je dobrih prilika u nastavku sa svake strane, ali sreća je ovoga puta okrenula leđa Stokeu. U sudačkoj nadoknadi Cabaye je silovito pucao, lopta je pogodila stativu, ali se odbila do Sakhoa koji zabija za pobjedu Palacea.

Utakmica Swansea i Bournemoutha završila je bez pogodaka i vjerojatno će se svi složiti kako je takav ishod možda i najpravedniji. Napomenimo kako su domaći postigli pogodak u sudačkoj nadoknadi prvog dijela, međutim Bonyev gol poništen je zbog prethodnog prekršaja.