Hrvatski Telekom Prva liga, 17. kolo, 25.11.2017, 18:00 h, Gradski stadion Poljud, Split

Dario Dodić • subota, 25.11.2017.

Nogometaši Hajduka uz puno su muke došli do boda u derbiju 17. kola Hrvatski Telekom Prve lige. Na Poljudu je Osijek dugo vodio, bod Bilima osigurao je Said u sudačkoj nadoknadi...

Malo je nedostajalo da Osijek i drugi put ove sezone svlada Hajduk u prvenstvu, prvi put na Poljudu nakon travnja 2008. godine, ali u drugoj minuti sudačke nadoknade snalažljivi Ahmed Said donio je zasluženi bod momčadi Željka Kopića.

Hajduk je u dvoboj s Osijek ušao željan nadigravati se, no momčad Zorana Zekića došla je na Poljud sa sasvim drugačijim namjerama - odigrati čvrsto u obrani i čekati priliku iz kontranapada. Pomogao je u tom Zekićevom naumu i gostujući vratar Malenica s nekoliko odličnih obrana.

Već u prvih desetak minuta Hajdukovci su se našliu tri šanse. Erceg je izbio pred Malenicu nakon 90 sekundi igre, ali iz teškog kuta nije mogao poslati loptu kraj Osijekovog vratara. Radošević je pet minuta kasnije lijepo gađao iz slobodnog udarca s nekih 25 metara, lopta je išla u lijeve rašlje, ali ponovno je na pravom mjestu bio Malenica.

Kada niti treći put u deset minuta Hajdukovci nisu uspjeli ugurati loptu u Osijekovu mrežu tempo igre je naglo pao. Na žalost domaćih u toj trećoj situaciji, u gužvi u Osijekovom kaznenom prostoru, ozlijedio se kapetan Nižić. Dobio je nezgodan udarac u glavu te je 20-ak minuta kasnije napustio travnjak.

Uspio je potpuno umrtviti napadačku igru Hajduka Osijek, a onda u završnici susreta i poentirati. Igrala se 38. minuta kada je Memolla slabo reagirao kod čišćenja jedne visoke lopte, prsima ju je primio za Alena Grgića, koji poklon objeručke prihvaća, rješava se i Borje Lopeza te s ruba kaznenog prostora ljevicom pogađa donji desni kut Hajdukovog gola. Stipica je loptu dotaknuo, ali nedovoljno da bi spriječio pogodak, teško se oteti dojmu da je Hajdukov vratar mogao bolje reagirati.

Tko zna u kojem bi smjeru otišla utakmica da je do kraja prvog dijela Hajduk izjednačio. Najbolju priliku za poravnanje rezultata imao je Said u 42. minuti kada je nakon ubačaja Bašića neometan s nekih šest metara udaljenosti glavom loptu poslao u vratnicu.

Nije se puno toga zanimljivoga događalo u nastavku. Kopić je odmah u vatru gurnuo Ohandzu, ali Hajduk nije uspijevao probiti Osijekov obrambeni blok. No, na sreću domaćih nogometaša izjednačenje je stiglo u drugoj minuti sudačke nadoknade. Visoku je loptu glavom prema šesnaestercu skrenuo Almeida, ispred Saida rukom ju je dohvatio Barišić i skrenuo na noge Hajdukovom napadaču koji u padu zabija za bod Bilih.