Branimir Korać • subota, 25.11.2017.

Atletico Madrid upisao je najuvjerljiviju ovosezonsku pobjedu, slavio je u gostima kod Levantea s 5:0. Po dva pogotka postigli su Kevin Gameiro i Antoine Griezmann...

Drugi put ove sezone Atletico je postigao pet pogodaka na gostovanju, u drugom kolu slavio je u Las Palmasu s 5:1, a sada je bio još uvjerljiviji i u Valenciji je pregazio Levante s 5:0.

Ovaj put do pobjede je došao na krilima francuskog napadačkog dvojca, Kevin Gameiro i Antoine Griezmann svaki su zabili po dva pogotka i najzaslužniji su za visoko slavlje Simeonove momčadi.

Šime Vrsaljko nije bio u konkurenciji za nastup niti u ovom susretu zbog lakših problema s ozljedom, a domaćin nije mogao zamisliti lošije otvaranje utakmice.

U petoj minuti Gameiro je probio desnu stranu i poslao loptu u sredinu za Correu, ispred njega do lopte je došao Rober i poslao je u svoju mrežu.

U 29. minuti serija pogrešaka u obrani domaćina i Atletico je povećao prednost. Correa je dobio odličnu loptu u prostor, Olazabal je izašao izvan 16 metara kako bi ga zaustavio, međutim Correa ga je prošao, pucao prema golu gdje loptu zaustavlja Chema, ali ju je samo odlično primirio za Gameira koji lakoćom podiže vodstvo.

U drugom dijelu nastavili su se napadi gostiju i to vrlo uspješni. Treći pogodak stigao je u 59. minuti kada je Griezmann sjajno proigrao Gameira, a on lakoćom zabija.

Još jedna suradnja francuskog dvojca dovela je do četvrtog pogotka. Ovaj put Gameiro je bio asistent, a Griezmann je iz blizine zabio. U 68. minuti već je bilo 5:0, Gameiro je pucao, Olazabal obranio, ali lopta je došla samo do Griezmanna koji postavlja konačan rezultat.

Uspješno odrađen posao Atletica koji i dalje drži korak s Real Madridom i jedna je od tri neporažene momčadi u Španjolskoj ove sezone.

U drugom susretu kasnoposlijepodnevnog dijela programa Real Betis i Girona odigrali su 2:2. Girona je dva puta vodila golovima Portua, drugi put povela je u 94. minuti, ali domaćin se vraćao preko Andresa Guardada i Cristiana Tella. Tello je u 95. minuti osigurao bod momčadi iz Seville.