Dario Dodić • nedjelja, 26.11.2017.

Dario Šarić odigrao je odličnu utakmicu protiv Orlando Magica i svojim drugim najboljim učinkom sezone pomogao Philadelphia 76ersima do pobjede. Bojan Bogdanović bio je glavna meta defenzivcima Boston Celticsa, koji su na kraju i slavili protiv Pacersa...

Izostanak Bena Simmonsa nije se previše osjetio u redovima Philaldephia 76ersa, koji su ugostili Orlando Magic i slavili 130:111. Pomogao je odličan nastup Darija Šarića, Šiši je svojim drugim najučinkovitijim nastupom sezone gurnuo 76erse prema 11. pobjedi sezone.

Dario je startao u početnoj petorci i u 34. minute prikupio 21 poen (4/4 za 1, 7/9 za 2, 1/4 za 3) uz sedam skokova i četiri asistencije. U obrani je odradio odličan posao na Aaronu Gordonu.

"Bila je ovo teška utakmica za nas, igrali smo bez Bena, mislim da mogu reći da sam uskočio u njegovu poziciju, T.J. McConell je također uskočio. Bila je to teška utakmica za nas, ali pronašli smo način kako igrati, što je puno lakše kad imaš nekoga poput J.J.-a Redicka, koji pogađa nevjerojatne šuteve kad ga ide", rekao je Dario nakon pobjede protiv Magica.

Upravo je Redick bio prvo ime Sixersa, u 33 minute na parketu ubilježio je 29 koševa (10/18 iz igre) i pet skokova. Joel Embiid bio je upitan za nastup, ali je na kraju u 29 minuta prikupio 18 koševa, 14 skokova i šest asistencija. Odličnu je partiju pružio i McConnell, susret je okončao s 15 koševa, sedam skokova, 13 asistencija i tri ukradene lopte.

Elfrid Payton je s 22 koša, osam skokova i devet asistencija predvodio Magic, 16 koševa i devet skokova dodao je Gordon. Mario Hezonja odigrao je tek dvije minute i ostao bez učinka.

S pet uzastopnih pobjeda i bez ozlijeđenog Victora Oladipa (koljeno) Indiana Pacersi dočekali su sjajne Boston Celticse. Kada je Myles Turner upao u probleme s osobnim pogreškama Celticsi su znali da im većina opasnosti prijeti od Bojana Bogdanovića i Lancea Stephensona.

I dok je spomenuti dvojac odigrao dobro u prvom poluvremenu, koje su Pacersi okončali vodstvom 54:45, Celticsi su u trećoj četvrtini limitirali Indianu na samo 16 poena i s 37:16 preokrenuli dvoboj u svoju korist, a posljedično došli i do pobjede 108:98.

Kyrie Irving još je jednom ove sezone vodio Celticse do pobjede, bio je prvo ime susreta s 25 poena, četiri skoka i šest asistencija. Pridružio mu se i Al Horford s 21 košem, pet skokova i šest asistencija.

Turner je unatoč problemima s osobnim pogreškama bio najbolji kod Pacersa, utakmicu je okončao s 19 poena i šest skokova. Stephenson je dodao 16 kođeva, osam skokova i pet asistencija. Celticsi su dobro skautirali i uštopali Bogdanovića, Bojan je odigrao 32 minute i za to vrijeme ubilježio deset poena (5/9 za 2, 0/3 za 3) i jedan skok.