Petar Jenjić • nedjelja, 26.11.2017.

Odigrane su još tri utakmice 14. kola talijanske Serie A. Milan je na svom San Siru ugostio Torino i odigrao nezadovoljavajućih 0:0, dok se Napoli s gostovanja kod Udinesea vratio s nova tri boda kojima je preskočio Inter na vodećoj poziciji. Bez punog plijena ostala je Roma koja je u gostima kod Genoe odigrala tek 1:1...

Milan - Torino 0:0

Treći puta u posljednje četiri utakmice nogometaši Milana ostali su bez punog plijena u domaćem prvenstvu. Danas su na svom San Siru odigrali bez pogodaka s Torinom, iako su tijekom susreta imali nešto više prilika. Drugi je ovo remi Milana u sezoni koji sada ima 20 bodova, jedan manje ima upravo Torino kojem je ovo bio sedmi.

Već su nakon prvih deset minuta domaćini imali dvije jako dobre prigode za dolazak u vodstvo, no pokušaji Nikole Kalinića i Susa nisu bili dovoljno precizni. Torino je došao do pogotka u 20. minuti, no poništen je zbog igranja rukom Joela Obija.

Novu, odličnu priliku u 67. minuti imao je hrvatski napadač iz redova Milana, lijepo je pucao glavom u gornji desni kut, no Salvatore Sirigu obranio je njegov pokušaj. Sličnu je obranu u samoj završnici susreta, samo na drugoj strani, imao Gianluigi Donnarumma koji je obranio pokušaj Andree Belottija.

Rezultat se do kraja ipak nije promijenio. Nikola Kalinić igru je napustio u 77. minuti susreta.

Genoa - Roma 1:1

Bez sedme uzastopne pobjede i ukupno 13. gostujućeg slavlja u nizu ostali su nogometaši Rome koji su se s gostovanja kod Genoe vratili tek s bodom, utakmica je završila 1:1. Pod vodstvom novog trenera Davidea Ballardinija je u prošlom kolu stigla do druge pobjede sezone, a danas je otkinula bod puno jačem protivniku.

Posljednjih šest utakmica protiv Genoe, kod kuće ili u gostima, Roma je pobijedila, no danas očito nije bio dan za rimsku momčad koja je morala prihvatiti bod.

Svoju dominaciju Roma je potvrdila tek nakon sat vremena igre, Alessandro Florenzi je ubacio s desne strane na peterac gdje se našao Stephan El Shaarawy i skrenuo loptu u mrežu.

Ipak, već deset minuta kasnije stvari su krenule nizbrdo za gostujuću momčad jer je Daniele De Rossi dobio izravan crveni karton, a Genoa priliku za dolazak do izjednačenja iz kaznenog udarca. Siguran izvođač bio je Gianluca Lapadula.

Gosti su u ostatku utakmice nastavili s pritiskom na protivnički gol, no do pogotka i nova tri boda nisu uspjeli doći.

Udinese - Napoli 0:1

Nakon što je Inter sinoć svladao Cagliari i stigao na prvu poziciju, Napoliju je u današnjem dvoboju s Udineseom bila potrebna pobjeda za povratak na vrh.

Momčad iz Napulja u toj je namjeri i uspjela, slavila je s minimalnih 1:0 i došla do 38 bodova, dva više od spomenutog Intera. Peta je ovo pobjeda Napolija u posljednjih šest dvoboja protiv momčadi iz Udina koja se trenutno nalazi na 14. mjestu.

Gostujuća momčad povela je u 33. minuti, Jorginho je dobio priliku dovesti Napoli u vodstvo iz penala, njegov udarac obranio je Scuffet, no isti je igrač iz odbijanca pospremio loptu u mrežu. Momčad iz Napulja u ostatku susreta uspjela je sačuvati stečenu prednost i susret zaključiti bez prevelike drame.

Andrija Balić odigrao je cijeli susret za Udinese, dok je Stipu Pericu u 60. minuti zamijenio Kevin Lasagna. Marko Rog ušao je u igru za Napoli u 84. minuti umjesto Maurizija Sarrija.