Croatia osigurala naslov jesenskog prvaka, igrači Junaka napustili travnjak nezadovoljni suđenjem

Ivan Šola • ponedjeljak, 27.11.2017.

Odigrano je 14. kolo Treće HNL Jug u kojem je Croatia iz Zmijavaca u velikom derbiju porazila Primorac iz Biograda i tako pobjegla na plus pet i osigurala naslov jesenskih prvaka. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti minimalne pobjede Hrvaca i Zadra, kao i pobjedu Goška protiv Uranije. Uspješni su bili i nogometaši Primorca iz Stobreča, a jedina utakmica bez pogodaka odigrana je u Opuzenu gdje su domaći Neretvanac i Jadran iz Ploča podijelili bodove. Puno bure podigla je utakmica u Splitu gdje su nogometaši Junaka nezadovoljni suđenjem napustili teren prije sučevog zvižduka.

Jedina utakmica bez pogodaka odigrana je u Opuzenu gdje su domaći Neretvanac i Jadran iz Ploča miroljubivo podijelili bodove. U ne pretjerano zanimljivoj utakmici gdje su obje momčadi imale vrlo malo prilika, mreže se nisu tresle, pa je samim time na kraju podjela bodova najrealniji ishod utakmice. Vrijedi istaknuti kako su gosti od 66. minute igrali s igračem manje, drugi žuti, odnosno crveni karton zaradio je Robert Pijević.

Do sedme prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Hrvaca koji su pred svojim gledateljima zasluženo porazili Zagoru iz Unešića. Domaćini su već u petoj minuti stigli u vodstvo kada je Petar Šiško Bašić zatresao gostujuću mrežu, ali su do kraja poluvremena gosti odgovorili, igrala se 27. minuta kada je Mile Ćaleta vratio utakmicu u egal 1:1. Odmah na početku drugog dijela obje momčadi su ostale s igračem manje kada su izravne crvene kartone zbog grubih startova zaradili Hrvoje Ajduković i Ivan Vuković. Odlučujući trenutak na utakmici dogodio se u 68. minuti kada je Bože Živaljić doveo Hrvace u novo vodstvo 2:1. Do kraja utakmice rezultat se više nije mijenjao, a u sudačkoj nadoknadi ponovno je došlo do crvenih kartona, kod domaćina igru je napustio Ante Vučković, a kod gostiju Josip Rajčić.

U sve boljoj formi su nogometaši dubrovačkog Goška koji su pred svojim gledateljima upisali novu pobjedu svladavši Uraniju iz Baške Vode 2:0. Igrala se 20. minuta kada je dosuđen kazneni udarac za domaćine, a siguran realizator bio je Vinko Petković. U nastavku utakmice bilo je prigoda s obje strane, a gostima je u prvom poluvremenu poništen čisti pogodak. Pitanje pobjednika riješeno je u 90. minuti kada je odličnu kontru domaćina zaključio svojim drugim zgoditkom Vinko Petković za konačan rezultat 2:0.

Do šeste prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Zadra koji su na teškom gostovanju u Ivanbegovini osvojili sva tri boda. Gosti su stigli u vodstvo već u trećoj minuti kada je Matteo Pranić iskoristio neopreznost u domaćoj obrani i zatresao mrežu za 0:1. Do kraja poluvremena bolja igra domaće momčadi okrunjena je u 37. minuti zgoditkom Duje Banića. U nastavku utakmice igrao se izjednačen nogomet gdje su gosti ipak bili nešto bolji protivnik i zasluženo došli do novog vodstva u 73. minuti kada je za 1:2 pogodio Kristijan Jurić i tako donio svojoj momčadi velika tri boda.

Podjela bodova viđena je u Kaštel Starom gdje su nogometaši domaćeg Vala i Imotskog odigrali miroljubivu utakmicu u kojoj je svako poluvrijeme pripalo jednoj momčadi. Igrala se 29. minuta utakmice kada je goste u vodstvo doveo Petar Petranić, ali samo deset minuta kasnije dosuđen je kazneni udarac za domaćine, kojeg je sigurno realizirao Ante Kovačević. Ipak do kraja poluvremena dosuđen je još jedan kazneni udarac, ovoga puta za goste, a siguran je bio Zoran Plazonić i tako donio svojoj momčadi novo vodstvo 1:2. U drugom dijelu domaći su nogometaši bili bolji protivnik i zasluženo su u 70. minuti stigli do poravnanja kada je konačan rezultat utakmice 2:2 postavio Antonio Repić.

Sedmu prvenstvenu pobjedu upisali su nogometaši stobrečkog Primorca koji su pred svojim gledateljima zasluženo stigli do slavlja protiv solidnog Zmaja s Korčule. Bolji ulazak domaćina u utakmicu okrunjen je u osmoj minuti kada je Ivo Boban preciznim udarcem poslao loptu u gostujuću mrežu za 1:0. Pitanje pobjednika riješeno je deset minuta prije kraja utakmice kada je konačan rezultat utakmice 2:0 postavio Stjepan Stipanović. Domaćini su s ovom pobjedom zadržali četvrto mjesto, dok se gosti nalaze u opasnoj zoni tri boda udaljeni od ispadanja iz lige.

Vrlo burna utakmica odigrana je u Parku mladeži gdje je Split dočekao nogometaše Junaka iz Sinja. U vrlo borbenoj i na trenutke gruboj utakmici odlučujući trenutak dogodio se u samoj završnici kada su domaćini stigli do sva tri boda. Igrala se četvrta minuta sudačke nadoknade kada je dosuđen kazneni udarac za Split, a siguran realizator za 1:0 bio je Nicholas Lohinski. Nakon toga, gosti su napustili teren prije sudačkog zvižduka nezadovoljni suđenjem tijekom cijele utakmice.

Derbi kola odigran je u Zmijavcima gdje je vodeća Croatia odigrala fantastičnu utakmicu i ostvarila uvjerljivu pobjedu svladavši drugoplasirani Primorac iz Biograda 4:0. Mreže su mirovale sve do 22. minute kada je Ante Ćapin doveo svoju momčad u prednost, a samo tri minute kasnije Tomislav Mrkonjić udvostručio je vodstvo na 2:0. Na početku drugog dijela gosti su ostali s igračem manje kada je izravni crveni karton zaradio Vedran Ješe. Do kraja utakmice domaćini su iskoristili igrača više te golovima Darija Stipića u 69. i 81. minuti postavili konačan rezultat 4:0.