Dario Dodić • utorak, 28.11.2017.

Večeras su odigrana četiri susreta 14. kola engleskog Premiershipa. Leicester je na svom King Poweru svladao Tottenham, dok je Manchester United nepotrebno zakomplicirao već praktički dobivenu utakmicu protiv Watforda, momčad Josea Mourinha ipak je došla do sva tri boda...

Kriza Tottenhama nastavila se u 14. kolu engleskog Premiershipa. Momčad Mauricija Pochettina gostovala je kod Leicestera na King Poweru i ubilježila poraz. U posljednja četiri prvenstvena nastupa Tottenham je osvojio tek dva boda.

Ne može se reći da gosti nisu zaslužili barem bod na King Poweru, u dobrom dijelu susreta dominirali su, ali domaći su nogometaši bili znatno konkretniji. Dvama pogocimau prvom poluvremenu stvorili su prednost koju gosti nisu uspjeli dostići.

Lijepa su dva gola postigli igrači Leicestera. Već u 13. minuti domaći su navijači dobili razlog za slavlje, nakon što je snalažljivi Jamie Vardy krasno prebacio Llorisa na dodavanje Albrightona. Novi šok za Pochettinov sastav uslijedio je u samoj završnici prvog dijela kada je Mahrez fantastično s ruba kaznenog prostora pogodio lijeve rašlje za 2:0.

Tottenham je u nastavku još više pritisnuo, gosti su imali posjed i igru, čak i prilike, no do kraja su tek uspjeli smanjiti prednost Leicestera. U 79. minuti Kane je silovito poentirao za 2:1 nakon lijepog dodavanja Lamele. Tražili su nogometaši Tottenhama jedanaesterac u posljednjim minutama, no sudac Taylor nije se oglasio. Spursi su ove sezone već doživjeli isti broj poraza kao i čitave prošle sezone, četiri.

U razmaku od samo 13 minuta u prvom poluvremenu Manchester United došao je do tri pogotka prednosti na gostovanju kod Watforda na Vicarage Roadu. No, umjesto da Crveni vragovi mourinhovski privedu utakmicu kraju, posve su zakomplicirali situaciju u posljednjih 15 minuta susreta te su na kraju uz puno muke slavili 4:2.

Domaćine je načeo njihov bivši igrač, Ashley Young. U 19. je minuti na dodavanje Lingarda Young snažnim prizemnim udarcem s ruba kaznenog prostora doveo United u vodstvo. Isti je igrač šest minuta kasnije povisio na 2:0, još ljepšim pogotkom iz slobodnog udarca.

Nakon nešto više od pola sata igre Martial na asistenciju Lukakua podiže prednost gostiju na, tako se barem činilo, nedostižnih 3:0.

No, domaći se nogometaši nisu predavali, nadu su probudili kada je Deeney u 77. minuti iz jedanaesterca zabio za 3:1. Nije mogao sakriti nervozu s lica Jose Mourinho kada je Doucoure u 84. minuti zabio za 3:2. Ipak, čudo se nije dogodilo, Lingard samo dvije minute kasnije lijepom solo-akcijom trese mrežu za konačnih 4:2.