Branimir Korać • utorak, 28.11.2017.

Nakon što je u ranijem terminu Cagliari neočekivano ispao u šesnaestini finala Coppa Italije, poraz od momčadi koja nastupa u rangu niže upisao je i SPAL. Sampdoria zato nije dopustila iznenađenje i visoko je slavila protiv Pescare...

Još jedan prvoligaš koji se oprostio od Kupa je SPAL i može se reći zasluženo. Protiv dojučerašnjeg protivnika u Serie B Cittadelle domaćin je odigrao dosta skromno i upisao poraz 2:0.

U 90 minuta SPAL nije imao nijedan pokušaj u okvir gola i oni koji su bili na travnjaku nisu opravdali povjerenje. Rival iz Serie C pa Serie B pokazao se boljim i prolazi dalje.

U 14. minuti Andrea Arrighini doveo je Cittadellu u vodstvo nakon zbunjene reakcije domaće obrane, a na 2:0 povisio je u završnici susreta Andrea Schenetti.

Za razliku od Cagliarija i SPAL-a, Sampdoria je bila puno opreznija i glatko je svladala Pescaru s 4:1 i prošla u osminu finala.

Imala je i Pescara dosta prilika, međutim za razliku od domaćina nije ih iskoristila i na kraju je upisala visok poraz, možda i viši nego što je trebalo biti.

Domaćin je već u prvih pola sata riješio putanje pobjednika. Već tada na semaforu je stajalo 3:0 zahvaljujući golovima Dawida Kownackog, Gastona Ramireza i Gianluce Caprarija.

Na startu drugog dijela Ahmad Benali smanjio je na 3:1 da bi točku na i stavio Kownacki svojim drugim golom za konačnih 4:1.