Branimir Korać • utorak, 28.11.2017.

Real Madrid izborio je prolaz u osminu finala Kupa kralja neimpresivnim nastupom u uzvratu na Santiago Bernabeuu u kojem je minutažu nakon dugog odsustva dobio i Mateo Kovačić...

Iako nije upisao pobjedu u uzvratu protiv trećeligaša Fuenlabrade, Real Madrid prolazi dalje. Prije samo tri dana Fuenlabrada je u sklopu prvenstva ugostila B momčad Real Madrida i nije ju uspjela svladati, ali zato je na Santiago Bernabeuu protiv Zidaneovih igrača izvukla remi 2:2.

Zidane je u ovom susretu koristio one koji se vraćaju nakon ozljede, Navasa, Kovačića i Balea, te one koji praktički uopće ne igraju. Ovo društvo nije briljiralo i trećeligaš je ostao neporažen. No kako je u gostima Real Madrid slavio 2:0, nije bilo dvojbe oko prolaza.

Neko vrijeme dvojbe je čak i bilo jer je Fuenlabrada povela u 25. minuti golom Mille, lijepim pogotkom koji ipak ide na dušu Navasa.

Tek u 62. minuti Madriđani su došli do poravnanja, Bale je sjajno ubacio, a Borja Mayoral poslao loptu u mrežu. Isti igrač svojim drugim golom u 70. minuti donio je domaćinu preokret da bi Fuenlabrada izbjegla poraz golom Portille u 89. minuti.

Mateo Kovačić igrao je do 81. minute.

I Levante je u prvom susretu u gostima kod Girone slavio s 2:0 te je očekivao laganiji uzvrat u Valenciji. Međutim nije bilo baš jednostavno, gosti su poveli i dugo držali domaćina u neizvjesnosti.

Johan Mojica doveo je Gironu u vodstvo već u 33. minuti i sve do 74. minute gosti su bili u prednosti. Tada Jose Morales zabija za 1:1 i olakšava domaćinu posao u završnici.

Prednost je na uzvrat donio i Leganes koji je na svom travnjaku i drugi put bio bolji od Valladolida. Nakon 2:1 u prvom susretu, Leganes je u uzvratu slavio s 1:0 pogotkom Tita i tako izborio prolaz.

Malaga je jedini član La Lige koji je ispao od drugoligaša. U prvom susretu poražena je od Numancije 2:1 i nije uspjela na svom travnjaku izboriti rezultat dovoljan za prolaz.

Poveo je domaćin već u 18. minuti golom Adriana i činilo se da će ipak apsolvirati goste, ali odmah na početku drugog dijela Unai Elgezabal poravnao je na 1:1 i gosti su do kraja susreta izdržali domaće nalete te izborili prolaz.

U prvoligaškom dvoboju Celta je eliminirala Eibar s dvije pobjede. Prvo je u gostima slavila 2:1, a onda je na svom travnjaku potvrdila prolaz pobjedom 1:0 i golom Iaga Aspasa u 89. minuti iz kaznenog udarca.