Prva HNL juniora: Rudeš iznenadio Rijeku, Hrvatski dragovoljac prekinuo niz od deset uzastopnih poraza

Sportnet • srijeda, 29.11.2017.

Odigrane su utakmice 11. kola Prve HNL juniora. U šest odigranih utakmica postignuto je 19 pogodaka, od toga 3.17 po utakmici. Iz ovog kola vrijedi izdvojiti remije Cibalije i Hrvatskog dragovoljca te Sesveta i Istre 1961 te pobjede Rudeša i Dinama protiv Rijeke odnosno Osijeka.

Cibalia i Hrvatski dragovoljac su u Vinkovcima odigrali bez pogodaka i podijelili bodove. Sigećani mogu biti zadovoljni jer su protiv Vinkovčana prekinuli niz od deset uzastopnih poraza.

Rudeš je na igralištu SC Rudeš pobijedio Rijeku 2:1. U 42. minuti Dino Dukađin doveo je goste u vodstvo od 0:1. U 57. minuti Mislav Matić izjednačio je rezultat na 1:1. Preokret i pobjedu Rudešanima donio je David Lojber u 70. minuti pogotkom za konačnih 2:1.

Sesvete i Istra 1961 su u Sesvetama odigrali uzbudljiv susret koji je završio podjelom bodova iako su i jedni i drugi mogli doći do pobjede i tri boda. Sva četiri pogotka postignuta su u drugom poluvremenu. U 46. minuti Mislav Mikulić doveo je domaćina u vodstvo od 1:0. U 74. minuti Nikolas Blašković izjednačio je rezultat na 1:1. Preokret i vodstvo gostima donio je Elvis Trešnjić u 78. minuti pogotkom za 1:2. Tri minute kasnije Mikulić je postigao svoj drugi pogodak na dvoboju za konačnih 2:2.

Dinamo i Osijek su na Maksimiru odigrali derbi kola u kojem su Zagrepčani pobijedili 2:1. Sva tri pogotka postignuta su u drugom poluvremenu. U 52. minuti Tomislav Knežević doveo je domaći sastav u vodstvo od 1:0. Osam minuta poslije Patrick Stanić izjednačio je rezultat na 1:1. U 88. minuti Knežević je iz kaznenog udarca postigao svoj drugi pogodak na susretu za konačnih 2:1.

Utakmicama 11. kola završio je prvi dio natjecanja. Drugi dio počinje utakmicama 12. kola. Međutim, Hajduk i Dinamo odigrat će odgođenu utakmicu petog kola koja je na rasporedu 2. prosinca. Tom utakmicom završit će jesenski dio prvenstva. Isto tako bit će poznato tko će osvojiti naslov jesenskog prvaka i proljetni dio dočekati kao vodeća momčad.

Rezultati 11. kola Prve HNL juniora: Cibalia – Hrvatski dragovoljac 0:0, Rudeš – Rijeka 2:1 (Matić 57, Lojber 70/Dukađin 42), Sesvete – Istra 1961 2:2 (Mikulić 46, 81/Blašković 74, Trešnjić 78), Dinamo – Osijek 2:1 (Knežević 52, 88 – 11m/Stanić 60), Slaven Belupo – Lokomotiva 4:0 (Kudumija 61, Resler 63 – 11m, 84, Janeš 90), Hajduk – Inter Zaprešić 4:1 (Bajić 5, 55, Kreković 7, Blagaić 11/Gadže 70).