Sportnet • četvrtak, 30.11.2017.

Nevjerojatnu utakmicu četvrtog kola Kupa Italije odigrali su u Udinama Udinese i Perugia, a domaćin je slavio s vrlo visokih 8:3...

AUTOR: Jan Šneler

Iako je u utakmicu Udinese ušao kao izraziti favorit, vjerojatno nitko nije očekivao ovakav rasplet događaja i rezultat koji je više prikladan za vaterpolo. Krenulo je izvrsno za domaćina. U 17. minuti Danilo doveo je Udinese u vodstvo a u 34. minuti Lopez bio precizan s bijele točke za 2:0.

Nisu domaćini mirovali tako da je u 40. minuti došlo do novog povećanja vodstva. Ovoga puta za goste je koban bio Lasagna. Malu nadu Perugiji donio je Cerri pogotkom iz jedanaesterca na samom isteku poluvremena. Mislilo se da je svojim drugim golom svaku nadu gosta ugasio Lopez u 49. minuti.

Međutim, Perugia, bez obzira na konačni ishod, nije pala bez ispaljenog metka tako da u samo šest minuta gosti rade mini seriju i vraćaju utakmicu u neizvjesnost. Prvo je Cerri asistirao Biancu za smanjenje zaostatka, da bi u 61. minuti Mustacchio zabio za 4:3 i doveo Perugiu u dohvatljiv zaostatak.

Ipak, ovo je bila čarobna večer Udinesea jer kako drugačije objasniti čak četiri postignuta pogotka u razmaku od svega 23 minute. Treći penal, što i ne treba čuditi u utakmici s 11 golova, zabio je Lopez, ujedno i hat-trick. Isti igrač, koji je danas izgledao goropadno, u 71. minuti diže rezultat na 6:3 a Ingelsson u 82. i Jankto u 86. minuti postavljaju konačnih i ogromnih 8:3.

Što se tiče hrvatskih predstavnika, Andrija Balić startao je za momčad iz Udina i igrao sve do 57. minute, dok je Stipe Perica proveo cijelu utakmicu na klupi s pričuvama. Što se tiče gostiju, Marko Pajač također je startao i bio zamijenjen u 87. minuti.

U Genovi također nije bilo iznenađenja. Domaća Genoa ne pretjerano uvjerljivo ali dostatno, slavila je protiv Crotonea i izborila sljedeću fazu natjecanja. Genoa je bila bolja tijekom cijele utakmice i zasluženo slavila a jedini pogodak na utakmici djelo je Migliorea iz 54. minute.

U momčadi Genoe od prve minute je krenuo nekadašnji prvotimac Slaven Belupa, Petar Brlek, i igrao do 63. minute dok je kod gostiju, Ante Budimir, igrao sve do 73. minute.

Napomenimo još kako će u sljedećoj fazi natjecanja, Udinese igrati protiv Napolija, dok će Genoa ići na noge Juventusu.