Premier liga, 15. kolo, 02.12.2017, 13:30 h
Chelsea
Chelsea 3:1 Newcastle
Newcastle

Sportnet • subota, 02.12.2017.

Iako je Newcastle odlično ušao u utakmicu i rano poveo, Chelsea je vrlo brzo odgovorio i bez većih problema svladao goste s 3:1...

AUTOR: Jan Šneler

Chelsea je odradio dobar posao protiv Newcastlea i upisao pobjedu 3:1. Zaslužena pobjeda Conteove momčadi koja se tako bodovno poravnala s drugoplasiranim Manchester Unitedom.

Unatoč tome što je Chelsea ušao u utakmicu kao favorit, naročito na svom terenu, Newcastle je vrlo rano došao do vodstva. Nije to bila uigrana akcija ili lijepa kombinacija, već prije greška obrane Chelseaja. Alonso je vrlo nespretno dodao vrataru Courtoisu koji je pokušao izbiti loptu međutim ona se odbila do Gaylea koji s par metara zabija na prazan gol.

Na Chelseajev odgovor nije trebalo dugo čekati. Azpilicueta je u 21. minuti lijepo ubacio u šesnaesterac, Lejeune je izbio ispred Morate no lopta se odbila do Hazarda koji vrlo silovito zabija za izjednačenje. Newcastle nije imao rješenja na visok pritisak domaćih, a kazna je uslijedila u 33. minuti. Nigerijac Moses protiv kojeg će se hrvatski branički boriti na Svjetskom prvenstvu, jako je ubacio u peterac, vratar Darlow je bio neodlučan, obrana prespora i Morata glavom zakucava za 2:1.

U drugom dijelu, Newcastle je imao velikih problema odoljeti napadima Chelseaja koji je išao po treći gol i zatvaranje utakmice. Posebno je opasan bio strijelac drugog pogotka, Belgijac Hazard, a šansu da se ponovno upiše u strijelce dobio je u 74. minuti. Mosesa je očigledno srušio Ritchie i sudac nije imao drugog izbora nego označiti kazneni udarac za domaće. Hazard je pogodio s bijele točke, donio novo vodstvo Chelseaju i prilično je bilo jasno zaključio utakmicu.

Ovom pobjedom, Chelsea i dalje ostaje na trećoj poziciji ispred Arsenala i Liverpoola, dok Newcastle, iako trenutno na 12. mjestu, zbog činjenice da ostale ekipe nisu odigrale 15. kolo može pasti i na sam rub zone za ispadanje.