Hrvatski Telekom Prva liga, 18. kolo, 02.12.2017, 15:00 h, Stadion Gradski vrt, Osijek

Dario Dodić • subota, 02.12.2017.

Nogometaši Osijeka brzo su se oporavili od poraza u Kupu protiv Hajduka tijekom tjedna, u Gradskom su vrtu dočekali Slaven Belupo, posve ga nadigrali i došli do više nego zaslužena tri boda...

Nakon tri prvenstvene utakmice bez pobjede nogometaši Osijeka napokon su došli do sva tri boda. Poslije prvenstvenog remija, a zatim poraza u Kupu protiv Hajduka momčad Zorana Zekića u Gradskom je vrtu ugostila Slaven Belupo i posve zasluženo upisala pobjedu. Bila je to poprilično jednostrana utakmica u kojoj su domaćini mogli zabiti još poneki pogodak.

S druge strane Slaven Belupo nije imao pravih rješenja za Osječane. Momčad Tomislava Ivkovića stigla je u Gradski vrt s dvjema uzastopnim pobjedama u Hrvatski Telekom Prvoj ligi, ali igra koju su danas gosti prikazali nije bila dovoljna protiv raspoloženih osječkih nogometaša.

Već iz prve prave prigode Osijek je stigao do vodstva. Nakon što je Musa glavom pokušao očistiti jednu opasnu situaciju u svom kaznenom prostoru, lopta stiže samo do Dmitra Lope, dugo je Zekić čekao da se probudi Ukrajinac, danas je napokon dobio nešto od igrača koji je prošle sezone oduševljavao - opalio je s ruba kaznenog prostora i poentirao pod gredu za vodstvo Osijeka. Po čudnoj putanji lopte da se zaključiti kako je lopta na putu okrznula nekoga od Slavenovih braniča, Antun Marković bio je nemoćan.

Mogao je brzo uzvratiti Slaven Belupo - najraspoloženiji gostujući igrač, Selim Bouadla dobro je povukao kroz sredinu, gurnuo loptu na stranu do Rebernika, koji mu je vraća u sredinu, no Bouadlin udarac nije bio dovoljno kvalitetan, dobro brani Malenica.

Bilo je to zapravo sve od Slaven Belupa do same završnice susreta. Osijek je nastavio nizati prigode, u prvom dijelu Hajradinović je lijepu kontru domaćih nogometaša završio slanjem lopte u vratnicu. Nekoliko minuta kasnije Grezda je pucao malo kraj gola, nakon čega je Grgić s ruba kaznenog prostora opalio ljevicom i pogodio gredu.

Nije Osijek stao s napadima niti u nastavku, ali s nekoliko se sjajnih obrana istaknuo Marković. Mogao je Lopa zabiti i svoj drugi pogodak na dodavanje Škorića, ali bio je neprecizan u 65. minuti. Ni vratar Slavena nije mogao ništa u 77. minuti kada je Alen Grgić potvrdio da je u sjajnoj formi. Primio je loptu na rubu kaznenog prostora, dvama okretima riješio se Vidovića i Arapa s ruba šesnaesterca krasno pogodio za 2:0 Osijeka.

Tek u završnici susreta probudio se Slaven, mogli su gosti doći barem do počasnog pogotka, ali u izglednim situacijama neprecizni su bili Ivanovski i Vrljičak.