Serie A, 15. kolo, 03.12.2017, 12:30 h
Benevento 2:2 Milan
Milan

Branimir Korać • nedjelja, 03.12.2017.

Kada ne mogu napadači, može vratar. Benevento je došao do prvog ovosezonskog boda tek u 15. kolu, a donio mu ga je vratar Brignoli koji je glavom zabio u 95. minuti i poravnao na 2:2. Strijelac drugog pogotka za Milan bio je Nikola Kalinić...

Dramatičan dvoboj 15. kola Serie A odigran je u Beneventu gdje je istoimeni domaćin iz 15. pokušaja uzeo prvi bod u Serie A. U goste mu je došao Milan koji je vodio do 95. minute, ali onda je vratar Alberto Brignoli glavom zakucao loptu u mrežu i donio bod svojoj momčadi.

Milan je imao sve, a stvari su počele izmicati kontroli nakon što je Alessio Romagnoli u 75. minuti zaradio drugi žuti karton. Domaćin je nakon toga krenuo po bod i zasluženo ga i osvojio.

Bio je to debi Gennara Gattusa na klupi Milana i nikako neće biti zadovoljan ovakvim ishodom. U prvom poluvremenu Milan je bio bolji protivnik, dominirao je, stvarao prilike i uostalom i vodio, ali nastavak susreta nije bio dobar.

Nakon nekoliko propuštenih prilika, gosti su poveli u 38. minuti. Giacomo Bonaventura pucao je glavom, pred golom je bila gužva i lopta nije prošla do mreže, ali se odbila ponovno do Bonaventure koji iz drugog pokušaja zabija za vodstvo.

Odmah na startu drugog dijela Benevento je došao do poravnanja. Nakon kornera lopta je na 18 metara od gola došla do Letizije koji je dobro opalio, ali Donnarumma obranio, međutim lopta se odbila do Georgea Puskasa koji iz blizine zabija.

Nije se dugo čekalo na odgovor Milana, u 57. minuti gosti ponovno vode, strijelac je bio Nikola Kalinić koji je glavom iz blizine poslao loptu u mrežu.

I sve do 95. minute Milan je imao vodstvo, no nakon ubačaja Cataldija iz slobodnjaka, vratar Brignoli najbolje se snašao u 16 metara i odličnim udarcem glavom poravnao je na 2:2 za veliko slavlje domaćina.

Nikola Kalinić u ovom čudnom susretu odradio je punu minutažu.